Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Piotr Kowalczyk
12.03.2024

Kwiaty są nieodłącznym elementem ślubnego i weselnego anturażu. Panna młoda zawsze niesie bukiet w drodze do ołtarza, a następnie rzuca go za siebie podczas oczepin. Kwiaty wypełniają przestrzeń kościoła lub urzędu oraz oczywiście zdobią stoły na sali weselnej. Zastanawiasz się, jakie kwiaty wybrać na ślub? Oto kilka wskazówek.

Czym się kierować?

Wybór kwiatów na ślub zależy od indywidualnych preferencji, stylu uroczystości oraz dostępności sezonowej. Weź to wszystko pod uwagę podczas wizyty w kwiaciarni, w której chcesz zaopatrzyć się w np. gotowe bukiety.

Zwyczajowo uroczystości ślubnej towarzyszą kwiaty białe i w pastelowych wariantach kolorystycznych, na przykład brudny róż, beż, ale też srebro czy złoto.

Popularne gatunki kwiatów na ślub

Na ślubne dekoracje i bukiety najczęściej wybiera się takie gatunki kwiatów jak m.in.: amarylisy, anemony, chabry, dalie, eustomy, frezje, gerbery, goździki, hortensje, jaskry, kalie, lilie, mieczyki, piwonie, róże, storczyki i tulipany.

Każdy z tych gatunków posiada swoją unikalną kolorystykę, symbolikę oraz oczywiście cenę, co pozwala na łatwe dopasowanie kwiatów do własnych preferencji i posiadanego budżetu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie