Kogo wybrać na druhnę?

Mateusz Nowak
19.02.2020

Druhna to bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego do jej wyboru należy podejść na chłodno, analitycznie i mieć pełne przekonanie, że wskazana osoba dobrze wywiąże się ze swojej roli. Druhną może być także mężczyzna – to coraz częstszy widok na ślubach w naszym kraju. No dobrze, ale co właściwie powinnaś wziąć pod uwagę przy wyborze druhny? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Jak dobrze znasz tę osobę?

To zasadnicze pytanie, ponieważ druhną nie powinna być osoba, którą dopiero co poznałaś. Powierzasz jej istotną część najważniejszego dnia w życiu, musisz więc mieć pewność, że Cię nie zawiedzie. Z tego powodu najlepiej jest szukać druhny wśród wieloletnich przyjaciółek. Nawet jeśli z jedną z kandydatek macie gorszy czas w waszych relacjach, to poproszenie jej o bycie druhną może to wszystko naprawić. Ważne, że wiesz, iż zawsze mogłaś na nią liczyć.

Czy jest odpowiedzialna i zorganizowana życiowo?

Bardzo dobrym kluczem przy wyborze druhny jest kierowanie się cechami charakteru danej osoby. Czasami lepiej jest nawet wybrać kogoś, z kim wcale nie jesteś najbliżej, ale wiesz, że jest to ktoś super uporządkowany, obowiązkowy i nigdy nienawalający. Taka druhna to prawdziwy skarb, bo nawet jeśli Ty o czymś zapomnisz, to zawsze znajdzie się ktoś, kto pomyślał o tym za Ciebie. Operatywna druhna rozwiąże każdy problem, wykopie spod ziemi potrzebne rzeczy, będzie mieć przy sobie zapasową parę rajstop, a nawet igłę i nitkę, by poprawić uszkodzoną sukienkę.

A może kilka druhen?

To może być świetny pomysł! Co prawda w naszym kraju nie ma tradycji zapewniania sobie kilku druhen, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, ale kto powiedział, że zawsze musimy tak sztywno trzymać się konwenansów? Jeśli nie możesz się zdecydować lub po prostu masz całą paczkę wspaniałych przyjaciółek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić je wszystkie o bycie Twoimi druhnami. Ma to również tę zaletę, że dzięki temu unikniesz sytuacji, w której któraś z pominiętych przyjaciółek mogłaby się na Ciebie śmiertelnie obrazić.

Niekoniecznie z rodziny

Bardzo często przyszłe panny młode szukają druhny wyłącznie w gronie rodziny, bo uważają, że tak po prostu wypada. Nic z tych rzeczy. Nie ma najmniejszego sensu prosić o pomoc kogoś, z kim niemal w ogóle nie utrzymujesz kontaktu, widujesz się z tą osobą tylko przy okazji imprez rodzinnych i nie wiesz, czego właściwie można się po niej spodziewać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.