Koperty z prezentami od gości weselnych – jak zabezpieczyć pieniądze na czas imprezy?

Piotr Kowalczyk
12.06.2023

Najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej pożądanym prezentem ślubnym jest gotówka. Czasy mamy takie, że nawet z przeciętnej wielkości wesela para młoda jest w stanie zebrać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wypchane koperty otrzymane np. pod kościołem warto w jakiś sposób zabezpieczyć, ponieważ w czasie wesela nikt nie będzie ich pilnować. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Skorzystaj z hotelowego sejfu

Jeśli wesele odbywa się w hotelu, to z pewnością znajduje się w nim sejf – prawdopodobnie jest nawet na wyposażeniu pokoju dla nowożeńców. Warto schować w nim pieniądze w kopertach, co może nie gwarantuje ich bezpieczeństwa, ale znacząco minimalizuje ryzyko kradzieży/zgubienia.

Zorganizuj własny sejf

Jeśli wesele odbędzie się w restauracji, to z dostępnością sejfu może być problem. W takiej sytuacji naprawdę warto pomyśleć o zakupie własnego sejfu, który zostanie na czas wesela umieszczony np. na zapleczu restauracji – oczywiście w porozumieniu z managerem lokalu.

Poproś kogoś zaufanego o zawiezienie pieniędzy do domu

To najbezpieczniejsza opcja, a już na pewno wtedy, gdy można zawieść pieniądze do domu, w którym ktoś będzie przez całą noc (np. dziadkowie, zaufani sąsiedzi etc.). W takiej sytuacji warto poprosić kogoś z rodziny o odebranie wszystkich kopert i zawiezienie ich pod bezpieczny adres, gdzie będą czekać na nowożeńców. Wesele nie powinno się z tego powodu opóźnić, a przynajmniej wszyscy weselnicy będą spokojni o los prezentów, na czele z parą młodą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.