Księga gości, czyli ważna pamiątka ze ślubu

Mateusz Nowak
01.10.2018

Księga gości weselnych to wspaniała pamiątka na lata. Wszystkie ciepłe słowa i życzenia od gości dzięki niej są zebrane w jednym miejscu. Warto więc zadbać, by znalazła się ona na naszym ślubie.

Przygotowanie księgi gości weselnych

Warto by księga gości była spersonalizowana. Podstawą jest piękna okładka, na której znajdą się imiona pary młodej, a także data ślubu. Kupując księgę gości warto wziąć pod uwagę to, jak duże będzie wesele (księga w połowie pusta nie będzie wyglądała atrakcyjnie). Na kameralną uroczystość w zupełności wystarczy księga z około 20 kartami, na średniej wielkości wesele lepiej zdecydować się na księgi mające około 30 kart, a jeśli planujemy wesele na dwieście czy trzysta osób, to optymalne będą księgi z 60-cioma kartami.

Wyeksponowanie księgi na weselu

Miejsce, w którym położymy księgę powinno być dobrze widoczne, aby nie przegapił go żaden z gości. Piękna dekoracja to podstawa, ale trzeba też zadbać o kwestie techniczne. Obok księgi powinien znaleźć się elegancki długopis, który ładnie i dobrze pisze. Najlepiej będzie się prezentował długopis  postawiony na ozdobnym stojaczku. W pobliżu stołu z księgą należy postawić krzesełko, aby gościcie mogli wygodnie usiąść i wpisać dedykację.

Zdjęcia w księdze

Coraz bardziej popularną atrakcją na współczesnych weselach jest fotobudka, która umożliwia wydruk zdjęć na miejscu. Warto, by goście wykorzystali je i wklejali do księgi obok swoich wpisów. Jeśli planujemy taką formę tworzenia księgi musimy zadbać o to, by goście mogli łatwo i estetycznie przyklejać fotografie. Klej w sztyfcie lub tubce raczej się nie sprawdzi. Dużo lepsze są przylepce czyli małe kwadraciki dwustronnej taśmy, a także dyspensery kleju. Dzięki nim księga gości weselnych nie zostanie pobrudzona klejem, a zdjęcia zostaną solidnie przyklejone.

Zapraszanie gości do wpisów

Warto zasugerować drużbom i druhnom, by przejęli na siebie obowiązek zachęcania gości do dokonywania wpisów w księdze. Szczególnie w przypadku starszych osób, asysta może być konieczna. Tym bardziej, jeśli planujemy wykonywanie i przyklejanie zdjęć. Warto też zadbać o to, by wpisy powstawały na początku imprezy weselnej, w trakcie gdy goście nie są jeszcze pod wpływem alkoholu.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.