Nie masz super figury? Sprawdź, jaką suknię ślubną wybrać, aby mimo to wyglądać świetnie!

Piotr Kowalczyk
16.05.2016

Reklamy salonów sukien ślubnych mocno przekłamują rzeczywistość. Prezentują wyłącznie smukłe modelki o idealnych wymiarach, a przecież doskonale wiadomo, że większość z nas ma mniejsze lub większe problemy z figurą. Spokojnie, nadprogramowe kilogramy naprawdę nie stoją na przeszkodzie w dobraniu przepięknej sukni ślubnej, w której będziesz wyglądać zjawiskowo. Stosuj się tylko do naszych rad, a zachwycisz i przyszłego męża i gości weselnych.

Sprawdź, jaki masz typ figury

Ta informacja jest kluczowa dla prawidłowego dobrania świetnie leżącej sukni. Jeśli masz figurę:

  • W gruszkę – wówczas skup się na tym, aby odwrócić uwagę od bioder. Suknia powinna natomiast podkreślać biust, ramiona i talię. Wybierz sukienkę w kształcie litery A, zwężoną u góry, ale mocno rozszerzoną u dołu.
  • W jabłko – to zdecydowanie najbardziej wymagający typ figury. Zdecyduj się na sukienkę uciętą tuż pod biustem, bez żadnych marszczeń na brzuchu i innych poziomych linii. Możesz także postawić na sukienkę w kształcie litery A.
  • W klepsydrę – możesz wybierać we wszystkich fasonach, ale zdecydowanie najlepiej będziesz prezentować się w sukience mocno wciętej w biodrach, np. w typie balowym. Podkreśl swój największy atut!

Odwróć uwagę od niedoskonałości figury

Jeśli np. nie możesz się pochwalić zbyt smukłymi biodrami, absolutnie zrezygnuj z wszelkich haftów i koronek w tej właśnie okolicy. Tak samo jest z brzuchem lub zbyt wydatnym biustem. Na pewno jednak masz części ciała, które są Twoim atutem. Wówczas musisz je podkreślić, w ten sposób neutralizując niedoskonałości.

Pamiętaj, że ludzkie oko skupia się na szczegółach. Zadbaj o to, aby było ich jak najmniej w tych miejscach, które nie prezentują się najlepiej. Możesz je także skutecznie zakryć. Jeśli masz obszerne ramiona, wybierz sukienkę zabudowaną u góry lub sięgnij po efektowne bolerko.

Bardzo dobrym sposobem na odwrócenie uwagi od niedoskonałości figury są wszelkie dodatki. Jeśli nie chcesz, aby goście skupiali się na Twoich biodrach czy brzuchu, załóż piękny, mocno rzucający się w oczy naszyjnik lub duże kolczyki. To spowoduje, że większość osób będzie odruchowo spoglądać na Twoją szyję i twarz.

Nie ryzykuj ze zbyt małą sukienką

Mnóstwo przyszłych panien młodych stosuje ryzykowną metodę polegającą na zamawianiu odrobinę mniejszej sukni ślubnej. Wierzą bowiem, że w ciągu kilku miesięcy, jakie pozostały do ślubu, zdążą schudnąć. Niektórym oczywiście się udaje, ale nie wszystkim. Wówczas zaczyna się nerwówka, przeróbki, w skrajnych przypadkach nawet szukanie nowej sukni na ostatnią chwilę. Naprawdę nie polecamy tego sposobu.

Pamiętaj, że ślub będzie bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w Twoim dotychczasowym życiu. Zadbaj, aby w swojej sukni nie tylko wyglądać olśniewająco, ale także czuć się swobodnie i świetnie się bawić. To Twój dzień i Twój wieczór!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.