Oświadczyny w Dzień Kobiet – jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, żeby powiedziała tak?

Maciej Piwowski
23.02.2021

Zbliża się Dzień Kobiet – święto wszystkich Pań. Choć nie wszystkie kobiety celebrują ten dzień, dla niektórych mężczyzn to idealna okazja, żeby wyznać miłość swojej drugiej połówce. To również dobry moment na podjęcie bardziej odważnych kroków – jak np. poproszenie o rękę wybrankę swojego serca.

Czy warto oświadczyć się w Dzień Kobiet?

Kobiety z natury są bardziej romantyczne i częściej przykładają wagę do dat i świąt w kalendarzu. 8 marca to dzień Pań, ale także najlepszy moment dla partnerów by zorganizować romantyczną kolację czy filmowy seans – w domu lub w kinie. Plusem takiego rozwiązania jest to, że datę zaręczyn łatwo będzie zapamiętać i co roku będzie można celebrować rocznicę zaręczyn oraz Dzień Kobiet jednocześnie.

W zaręczynach najfajniejszy dla kobiety jest ten element zaskoczenia, bo najczęściej po prostu się tego nie spodziewają. Warto zastanowić się czy oświadczając się w Dzień Kobiet uda się zrobić jej niespodziankę. Zwłaszcza w związkach z dłuższym stażem, wybranki serca mogą spodziewać się w tym dniu oświadczyn, dlatego warto to dobrze przemyśleć.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego to jedna z kluczowych decyzji. Dla większości mężczyzn to nie lada wyzwanie. W końcu trzeba wybrać odpowiedni rozmiar, trafić w gust ukochanej osoby i zmieścić się w dostępnym budżecie. Warto przygotować się nieco wcześniej, można poprosić np. przyjaciółkę ukochanej, żeby podpytała ją jakie pierścionki jej się podobają. Czy wolałaby pierścionek zaręczynowy z białego złota, a może tradycyjny. Czy podobają jej się pierścionki duże, z oczkiem, a może delikatne i skromne. Kolejna kwestia to wybór kamienia – cyrkonia, a może brylanty? Pytań jest dużo i warto na nie odpowiedzieć wcześniej.

Drogi czy tani pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy jest symbolem uczucia, jakie połączyło dwoje ludzi. I to jest najważniejsze, a nie jego cena. Nie ma sensu kupować drogiego pierścionka, jeśli nas na to nie stać. Nie chodzi o to by zrujnować swój budżet. Tani pierścionek zaręczynowy również ucieszy kobietę, którą kochany mężczyzna poprosił o rękę. Niektórzy panowie odkładają systematycznie fundusze przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, by móc pozwolić sobie na zakup drogiego pierścionka. Jednak jest to kwestia indywidualna, i naprawdę cena nie jest tu kryterium najistotniejszym, ponieważ tanie pierścionki zaręczynowe również są piękne, dostępne w wielu wariantach i wzorach. Jeżeli szukasz idealnego pierścionka dla swojej wybranki zapoznaj się z ofertą firmy Grawercom.pl.

Do tego bukiet kwiatów, romantyczna kolacja, najlepiej przygotowana samodzielnie i będzie to niezapomniany wieczór Dnia Kobiet.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.