Pierwszy taniec – jak się do niego przygotować?

Marek Szydełko
14.04.2022

Pierwszy taniec jest nieodłącznym elementem każdego wesela, stanowiącym symboliczne zaproszenie gości do zabawy. Wielu narzeczonych pieczołowicie przygotowuje się do tej ważnej chwili, co czasami niepotrzebnie potęguje i tak już niemałe napięcie. Kilka cennych wskazówek związanych z pierwszym tańcem znajdziesz w naszym poradniku.

Zacznijcie od wybrania piosenki

To najprzyjemniejszy moment, ponieważ możecie sobie przypomnieć wszystkie ważne dla Was piosenki, które towarzyszyły Wam w całym okresie dotychczasowej znajomości. Może będzie to piosenka, przy której się poznaliście? A może ta, którą „katowaliście” do znudzenia podczas pierwszych wspólnych wakacji? Opcji jest całe mnóstwo.

Postawcie na taką piosenkę, do której da się zatańczyć! Z tego powodu raczej nie polecamy utworów z gatunku rap/hip/hop czy metalu. Ważne jest również, aby tekst piosenki – jeśli jest po polsku – nie powodował ani zgorszenia, ani zakłopotania wśród gości (uwaga na wulgaryzmy).

Kurs tańca? Świetny pomysł!

Jeśli chcecie się perfekcyjnie przygotować do zatańczenia pierwszego tańca, to bezsprzecznie najlepszą opcją będzie zapisanie się na kurs w profesjonalnej szkole. Wystarczy dosłownie kilka lekcji, abyście opanowali podstawowe kroki i zrobili bardzo dobre wrażenie na gościach. Cena nie jest wygórowana – poza Warszawą szkoły najczęściej życzą sobie od 100 do 150 złotych za indywidualną lekcję.

Nie ma sensu się spinać

Nie czujecie się na siłach, aby zaprezentować gościom idealny pierwszy taniec, z perfekcyjnie wykonanymi krokami i figurami tanecznymi? To nic złego! Nikt też tego nie oczekuje, ponieważ chodzi tutaj wyłącznie o symbol, a w trakcie wesela i tak wszyscy już zapomną, czy zatańczyliście zgodnie ze sztuką czy może poszliście na żywioł.

Przećwiczcie taniec w pełnym „rynsztunku”

Jeśli macie już przećwiczony pierwszy taniec, to nie zapomnijcie, aby zrobić sobie jeszcze małą powtórkę już w sukni i garniturze ślubnym. Ubiór z pewnością nieco zmieni, ponieważ nie będziecie mieli tak dużej swobody ruchów. Warto więc jeszcze raz przećwiczyć pierwszy taniec i sprawdzić, czy np. nie przeszkadza w nim tren sukni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.