Sala weselna - trudny wybór?

Mateusz Nowak
05.02.2019

Idealna sala na wesele to urzeczywistnienie Waszych marzeń. Czy wybór sali musi być trudny? Istnieją sposoby, aby sobie ten wybór ułatwić.

Przede wszystkim, organizacja wesela powinna odbywać się według przejrzystego planu. Warto rozpocząć od określenia stylu Waszego wesela, wymarzonego klimatu. Istnieją różne rodzaje sal weselnych:

  • sale w klimacie rustykalnym / boho
  • stodoły / gościńce z dostępem do rozległych ogrodów (połączenie zabawy wewnątrz lokalu z plenerem w pięknej scenerii)
  • klasyczne wnętrza w eleganckim stylu
  • sale bankietowe

Po podjęciu tej ważnej decyzji, możecie przystąpić do wyboru najważniejszych miejsc: miejsca ceremonii i miejsca zabawy.  Dzięki uprzedniemu określeniu stylistyki Waszego wielkiego dnia, wyselekcjonowanie najpiękniejszych sal, stanie się łatwiejsze. Ilość tych wybranych miejsc, może na początku wydawać się spora. Jednak sala weselna, musi spełniać konkretne warunki. Ich brak, pomoże Wam wykluczyć część z początkowo wyselekcjonowanych sal. 

Przed ostatecznym wyborem sali, koniecznie należy zapoznać się ze szczegółową ofertą weselną danego lokalu. Istotna jest wielkość sali, maksymalna ilość miejsc, lokalizacja, menu, dodatki. Czy budynek znajduje się w łatwo dostępnej lokalizacji? Czy jest jednocześnie odpowiednio oddalony od zgiełku głównych ulic? Jakie menu oferuje lokal? Czy dostępne są ciekawe atrakcje? Czy właściciele biorą na siebie odpowiedzialność za sprawy związane z ZAIKS-em? Czy koszt udekorowania sali został uwzględniony w cenie? Czy jest możliwość samodzielnego przystrojenia sali? Pytań jest wiele i warto zadać każde z nich, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie po Waszej myśli.

Sala weselna, to nie wszystko. Należy również zapewnić nocleg - sobie, a często także gościom. Hotel weselny oferuje zarówno salę, jak również pokoje noclegowe. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż organizacja transportu w noc weselną często okazuje się trudniejsza, niż było to zakładane. Warto zastanowić się nad takim połączeniem. Obecnie, większość hoteli udostępnia sale. Ponadto, w takich miejscach zazwyczaj zapewnione jest wspaniałe menu, dostęp do baru, pięknego ogrodu i innych atrakcji. 

Po uwzględnieniu tych wskazówek, wybór idealnej sali staje się łatwiejszy. Miejsce zabawy weselnej powinno łączyć w sobie cechy wymarzonej, cudownie udekorowanej sali i bezpiecznego azylu. Przyjęcie, powinno odbyć się w wyśnionej scenerii i bez zakłóceń - ponieważ jest to ukoronowanie jednego z najpiękniejszych dni w Waszym życiu.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.