Sesja zdjęciowa po ślubie – poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Mateusz Nowak
31.05.2022

Standardowo ślubną sesję zdjęciową przeprowadza się przed uroczystością. Coraz więcej par decyduje się jednak na to dopiero po ślubie. I choć może się wydawać, że nie jest to najlepszy pomysł, to w rzeczywistości ma on swoje zalety. Ma również wady, dlatego zanim zaproponujesz takie rozwiązanie narzeczonemu, to dokładnie się nad tym zastanów. Pomoże Ci w tym nasz poradnik. Poznaj najważniejsze zalety i wady sesji zdjęciowej po ślubie.

Dlaczego warto wykonać sesję zdjęciową po ślubie?

Choć wciąż jest to dość oryginalny pomysł, to wcale nie trzeba go z góry odrzucać. Sesja zdjęciowa po ślubie ma kilka ważnych zalet, które powinniście wziąć pod uwagę – a już szczególnie wtedy, gdy bardzo zależy Wam na kreatywnych, nieoczywistych ujęciach czy bardzo atrakcyjnej scenerii.

Oto najważniejsze zalety sesji zdjęciowej po ślubie:

  • będziecie bardziej wypoczęci i mniej zestresowani, co na pewno pozytywnie wpłynie na przebieg sesji i Wasz wygląd na zdjęciach,
  • sesja po ślubie może być przeprowadzona wtedy, kiedy macie na to ochotę, nie goni Was aż tak bardzo czas,
  • nie trzeba się już tak przejmować stanem sukienki i garnituru, dlatego możecie sobie pozwolić na różnego rodzaju szaleństwa, na przykład sesję w morzu, w jeziorze etc.

Nie brakuje również minusów tego rozwiązania

Sesja zdjęciowa po ślubie, choć na pewno kusi w kontekście wyżej wymienionych zalet, ma także swoje wady. Na pewno muszą je wziąć pod uwagę osoby, które wyobrażają sobie, że będą się prezentować na zdjęciach ślubnych idealnie. Dodatkowo może to być nienajlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy planujecie wyjazd zaraz po weselu.

Oto najważniejsze wady sesji zdjęciowej po ślubie:

  • Twoja sukienka będzie już nieco sfatygowana, co może być widoczne na zdjęciach (jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie to niestety, ale będzie o to trudno),
  • zmęczenie po weselu może sprawić, że nie będziecie mieć już ochoty na przeprowadzenie bardzo kreatywnej sesji zdjęciowej i poprzestaniecie na sztampowych, pozowanych zdjęciach.

Wybór oczywiście należy do Was. Rozważcie argumenty za i przeciw i zdecydujcie, która opcja będzie korzystniejsza zarówno pod względem praktycznym, jak i artystycznym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.