W dniu Twojego ślubu zapowiadają deszcz? To nie jest koniec świata!

Maciej Piwowski
26.07.2019

Większość z nas wymarzyła sobie, aby w dniu ślubu trafić na idealną, słoneczną pogodę. Najgorszy scenariusz zakłada, że będzie padać. No bo jak to? Śnieżnobiała sukienka w takich warunkach szybko straci swój urok, zdjęcia będą słabiej doświetlone, a goście znów będą marudzić pod nosami, że coś im nie pasuje. Spójrz na to z innej, optymistycznej strony. Deszczowa pogoda w dniu ślubu może nieść ze sobą kilka korzyści, które wymieniamy w naszym poradniku.

Wszystko przebiega szybciej

Mamy tutaj na myśli chociażby etap przejazdu z kościoła/urzędu na salę weselną. Nic tak nie irytuje gości, jak konieczność długiego oczekiwania, aż wszyscy złożą Młodym życzenia zaraz po ceremonii. Jeśli zaplanowaliście duże wesele, to ten świecki ceremoniał może trwać dobrych kilkadziesiąt minut. Deszczowa pogoda sprawi, że wszyscy szybko wsiądą do samochodów i złożą życzenia dopiero na sali weselnej, co jest o wiele praktyczniejsze.

Mniej oczywiste, oryginalne zdjęcia

Możesz się obawiać, że zdjęcia w niepogodę nie będą tak efektowne, ale spokojnie – zdaj się na doświadczenie i profesjonalizm fotografa. Dobry fachowiec będzie w stanie wykorzystać deszczową aurę w taki sposób, aby osiągnąć świetny, nietuzinkowy efekt artystyczny.

Czy widziałaś kiedykolwiek zdjęcia ślubne, na których Panna Młoda śmieje się do rozpuku z mokrej plamy na sukience? Albo takie, na których Pan Młody dynamicznie przeskakuje przez kałużę, by podać rękę małżonce? Wy możecie takie mieć, a to wszystko dzięki deszczowi!

Niższa temperatura

Bardzo duża zaleta deszczowej aury, o której często się zapomina. Jasne, że fajnie jest mieć słoneczną, upalną pogodę podczas ślubu, ale już niekoniecznie wtedy, gdy goście bawią się na sali weselnej. Duchota znacznie pogarsza komfort weselników, a nawet może spowodować, że części z nich alkohol zbyt szybko uderzy do głów. Pod tym względem deszczowa aura jest jednak znacznie praktyczniejsza.

Idealna opcja dla alergików

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie, zwłaszcza na pyłki roślinne. Ponieważ większość ślubów odbywa się latem, stanowi to poważne wyzwanie dla alergików. Deszczowa pogoda jest dla nich zbawienna, ponieważ przy dużej wilgotności znacznie spada aktywność alergenów. Goście-alergicy będą się czuć znacznie lepiej i będą mogli skupić się na zabawie, a nie na ciągłym szukaniu chusteczek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.