Wesele w stylu rustykalnym - jak zorganizować?

Piotr Kowalczyk
02.04.2020

Wesela tematyczne cieszą się coraz większą popularnością. Styl rustykalny jest inspiracją dla wielu par młodych. To doskonałe ukazanie klimatu urokliwej wsi w nowoczesnym wydaniu. Jak zorganizować takie wesele? O jakich akcentach nie możemy zapomnieć?

Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w życiu pary zakochanych osób. Nic więc dziwnego, że zarówno pani, jak i pan młody chcą, aby wszystko było w nim idealne. Tworzenie weselnego motywu przewodniego to trend, który powoli na stałe wchodzi w naszą tradycję. Obecnie niezwykle popularnym jest styl rustykalny. To urzeczywistnienie marzeń o sielskim ślubie w otoczeniu natury. Łąka, drewno, piękne polne kwiaty, to kwintesencja tego nurtu. Wiele par decyduje się na taki wybór, ponieważ dobrze zaplanowane rustykalne wesele, tworzy niezapomniany, wyjątkowy i subtelnie elegancki klimat, daleki od pompatycznego przepychu, czy znanych chyba wszystkim klasycznych biesiad. Jak zorganizować taką uroczystość?  

Wyjątkowe miejsce i dekoracje 

Za pojęciem ''rustykalny'' kryje się przede wszystkim natura i to, co kojarzy się nam z idealną wsią, czyli łąki pełne kwiatów i dużo drewna. Naturalność — na tym właśnie powinniśmy się skupić, organizując wesele w takim stylu. Bardzo ważne jest przede wszystkim lokal, w którym odbywać się będzie zabawa. Wesele w stodole? Dlaczego nie? Nieopodal Warszawy znajduje się na przykład Osada Młyńska, będąca wręcz prekursorem ślubów w klimacie rustykalnym. Cała zbudowana jest właśnie z drewna, a dodatkowo otacza ją piękna natura. Ważne są także dekoracje. Warto postawić na akcenty wykonane z naturalnych surowców. Jedno jest pewne  wybierając miejsce, takie jak Osada Młyńska wesele będzie jak z bajki. 

Ważne są detale — wesele rustykalne

Na stworzenie rustykalnego klimatu składa się wiele czynników. Dobrze dopasowane ślubne kreacje będą idealnym dopełnieniem takiej scenerii. Dla każdej panny młodej wybór idealnej sukienki to jeden z najważniejszych punktów do spełnienia. Do omawianego motywu przewodniego idealnie wpasuje się stylizacja w stylu boho. Lekka, zwiewna, z odrobiną delikatnej koronki, bez zbędnego przepychu. 

Nie możemy zapomnieć także o jednej z najistotniejszych rzeczy, jaką jest reportaż ślubny. Tak ważny dzień koniecznie trzeba uwiecznić, by po latach móc wrócić do niego z sentymentem. Warto zwrócić się w tym celu do profesjonalisty, którego specjalnością jest tematyczna fotografia ślubna. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ujęcia zostaną uchwycone w sposób idealnie oddający ten niepowtarzalny klimat.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.