Za duży pierścionek zaręczynowy: co robić?

Piotr Kowalczyk
05.04.2024

Takie sytuacje są na porządku dziennym. Niewielu facetów potrafi precyzyjnie podać rozmiar pierścionka zaręczynowego, a już na pewno chcąc utrzymać swoje zamiary w ścisłej tajemnicy. Jeśli otrzymałaś nieco za duży pierścionek, to nie daj niczego po sobie poznać, aby nie sprawić przykrości narzeczonemu. Ten niewielki problem można rozwiązać na kilka sposobów, które omawiamy w naszym poradniku.

Zanieś pierścionek do tego samego jubilera, u którego został kupiony

Planem A powinno być zwrócenie się do salonu jubilerskiego, w którym narzeczony kupił pierścionek, o zwężenie biżuterii. Taka usługa zostanie wykonana bezpłatnie, przy czym salon może żądać przedstawienia dowodu zakupu. Jeśli nie chcesz angażować w to narzeczonego, to zdobądź paragon pod pretekstem np. chęci przechowania dokumentu na wypadek konieczności skorzystania z gwarancji.

Skorzystaj z usługi dowolnego złotnika

Masz w okolicy zakład złotniczy, który cieszy się dobrą opinią lub został już przez Ciebie kiedyś sprawdzony? W takim razie możesz powierzyć mu zwężenie pierścionka zaręczynowego. Taka usługa nie powinna kosztować więcej niż 50-70 zł.

Zabezpiecz pierścionek innym

Jeśli na razie nie chcesz zmniejszać otrzymanego pierścionka zaręczynowego, bo chcesz się nim nacieszyć, to krótkoterminowo możesz zabezpieczyć go innym, dobrze dopasowanym pierścionkiem. Załóż ten zaręczynowy, a następnie drugi, który uniemożliwi zsunięcie się tej najważniejszej biżuterii z Twojego palca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie