5 największych błędów w nakładaniu podkładu. Też je popełniasz?

Dobry podkład to wielki przyjaciel każdej kobiety. Pozwala zatuszować lekkie niedoskonałości cery i stworzyć bazę dla pięknego makijażu. Większość pań ma w swojej kosmetyczce podkład, ale wiele nie wie, że używa go nieprawidłowo. Jakie błędy w nakładaniu podkładu najczęściej popełniają Polki? Wymieniamy 5 największych.

  1. Brak podkładu na szyi – to klasyczny błąd, którego popełnienie powoduje, że cały makijaż wygląda bardzo sztucznie. Nakładając podkład na twarz nie zapomnij o szyi, ponieważ w przeciwnym razie skóra na niej będzie się odznaczać nieco innym kolorem. To naprawdę widać!
  2. Nałożenie podkładu prosto na pory – jeśli masz problemy skórne, to niestety nie ukryjesz porów samym podkładem. Co więcej – może on je nawet podkreślić! Dlatego w takiej sytuacji koniecznie zastosuj jeszcze bazę. Jej zielony kolor bardzo skutecznie zamaskuje zaczerwienienia, a dobry podkład dopełni dzieła. Jest to również bardzo dobry sposób na poradzenie sobie ze skórą przetłuszczającą się, ponieważ baza skutecznie pochłania sebum.
  3. Zastępowanie korektora podkładem – niektóre panie mają zbyt dużą wiarę w skuteczność podkładów i próbują przy pomocy tego kosmetyku maskować wszelkie niedoskonałości skóry. Tymczasem lepszym wyborem będzie tutaj korektor. Jeśli nałożysz na twarz zbyt dużą ilość podkładu, to w ciągu dnia zacznie się on brzydko rolować. Pamiętaj również, że problemy skórne wymagają konsultacji z kosmetologiem – nie maskuj ich w nieskończoność.
  4. Brak utrwalenia – bardzo częsty błąd, który owocuje tym, że w ciągu dnia pojawia się konieczność zmycia całego podkładu i nałożenia go na nowo. Tymczasem istnieje lepszy sposób. W roli utrwalacza świetnie sprawdzi się sypki puder. Pokryj nim podkład i nie martw się więcej tym, że Twój makijaż nie wytrzyma do wieczora.
  5. Zły dobór koloru – podkład zawsze należy dobrać do koloru cery, zwracając uwagę przede wszystkim na jego odcień. Jeśli jesteś naturalną zimą, to nie wybieraj podkładu w ciepłym kolorze, ponieważ będzie to wyglądać bardzo źle i sztucznie. Na rynku jest zatrzęsienie podkładów w różnych odcieniach, dlatego naprawdę każda kobieta może znaleźć coś dla siebie.

Nieumiejętne nałożenie podkładu zawsze kończy się stylistyczną katastrofą, dlatego weź sobie nasze rady do serca i następnym razem wykonaj makijaż jak należy. Od razu zauważysz różnicę!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.