Busz na głowie – dlaczego warto od czasu do czasu dać włosom pełną swobodę?

Piotr Kowalczyk
19.05.2023

Masz naturalnie kręcone włosy, które codziennie rano pieczołowicie prostujesz? Skorzystaj z naszej rady i co jakiś czas daj im odetchnąć od prostownicy! Uzyskasz efekt tzw. buszu na głowie, co na pierwszy rzut oka może się wydawać niepożądane, ale uwierz, że przyniesie też szereg korzyści. Jakich? Sprawdź to w naszym poradniku.

Szybka odmiana wizerunku

Jeśli od lat prostujesz włosy, to wiele osób z Twojego otoczenia może nie mieć pojęcia, że masz naturalnie kręcone pasma. To dobra okazja, aby zaskoczyć szybką i darmową odmianą wizerunku. Przyjdź do pracy w buszu na głowie, oczywiście delikatnie układając fryzurę i przekonaj się, jak duże zrobisz wrażenie na koleżankach i kolegach.

Wzmocnisz swoje włosy

Codzienne prostowanie włosów nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Jeśli zauważyłaś, że Twoje pasma stały się łamliwe, puszą się i wypadają w nadmiarze, to daj im trochę odpocząć od agresywnej stylizacji. Po kilku tygodniach takiej swobody, uzupełnionej stosowaniem domowym odżywek i wcierek, Twoje włosy powinny znacząco zyskać na wyglądzie.

Zaoszczędzisz sporo czasu

Dobrze wiesz, jak bardzo czasochłonne jest prostowanie włosów. Jeśli masz za sobą trudny czas w pracy i jesteś wykończona, to warto właśnie teraz pozwolić włosom na pełną swobodę, odzyskując nawet kilkanaście minut snu codziennie rano. Brzmi kusząco, prawda?

Być może znajdziesz inne sposoby stylizowania fryzury

Może się okazać, że polubisz swoje kręcone włosy i wpadniesz na kilka kreatywnych pomysłów na ich stylizowanie – bez sięgania po prostownicę. Pokombinuj, poproś o opinią najlepszą przyjaciółkę i przekonaj się do pasm, których na pewno zazdrości Ci niejedna kobieta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie