Co poradzić na puszące się włosy?

Maciej Piwowski
24.04.2023

Puszenie się włosów to jeden z najczęstszych problemów urodowych, z jakimi zmagają się kobiety. Jest bardzo irytujący, ponieważ utrudnia ułożenie schludnej fryzury i utrzymanie jej przez cały dzień. Z puszącymi się włosami można sobie jednak poradzić, a najlepsze sposoby znajdziesz w naszym poradniku.

Dbaj o nawilżenie włosów

Puszenie się włosów jest skutkiem ich przesuszenia, dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednie nawilżenie zarówno samych kosmyków, jak i skóry głowy. W tym celu codziennie sięgaj po kosmetyki nawilżające, na przykład w mgiełce, wykonuj masaż skalpu przy okazji mycia głowy, a raz w tygodniu zafunduj swoim włosom maskę z jogurtu naturalnego i oliwy z oliwek.

Odstaw ciężkie kosmetyki do stylizacji

Puszeniu się włosów sprzyja używanie kosmetyków, które bardzo obciążają pasma i przy okazji je przesuszają. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim lakiery i żele. Warto na jakiś czas zrezygnować z używania takich kosmetyków – sytuacja powinna się poprawić.

Rada

Z tego samego powodu zrezygnuj z używania suszarki, lokówki i przede wszystkim prostownicy.

Pozwól włosom schnąć naturalnie

Mycie głowy warto planować w takich godzinach, aby mieć dość czasu na pozwolenie włosom wyschnąć naturalnie. Sięgając po suszarkę, zwłaszcza bez funkcji zimnego nawiewu, sama zwiększasz ryzyko puszenia się pasm.

Myj włosy metodą OMO

Metoda OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka, to świetna propozycja dla pań mających włosy z tendencją do puszenia. Koniecznie ją wypróbuj. Po kilku takich zabiegach zacznij stosować łagodny szampon do włosów (np. dla dzieci), do którego warto dodać odrobinę oliwy z oliwek.

Pamiętaj również, aby spłukiwać kosmetyki z włosów letnią lub wręcz chłodną wodą, co pozwoli zamknąć łuski włosów i zatrzymać składniki odżywcze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie