Czy modelowanie ust kwasem hialuronowym może dać naturalny efekt?

Mateusz Nowak
06.02.2020

Zdjęcia gwiazd przedstawiają niekiedy twarze zniekształcone nadmiarem zabiegów upiększających. Osoby, którym zależy na naturalnym efekcie, zastanawiają się, czy można taki uzyskać za pomocą modelowania ust kwasem hialuronowym?

Na czym polega powiększanie ust kiedyś i dziś?

Oglądając w mediach zdjęcia nieudanych zabiegów powiększania ust, zazwyczaj mamy do czynienia z niefachowymi metodami. Kiedyś często stosowane było powiększanie warg tłuszczem pobranym wcześniej z innej części ciała, np. pośladków. Wiązało się to jednak z większym ryzykiem, a ponadto było bolesną i dłuższą procedurą – najpierw tłuszcz trzeba było pobrać od pacjenta. Później modne było powiększanie ust kolagenem, jednak ono również wiązało się z komplikacjami. Obecnie najczęściej stosowaną metodą jest wstrzykiwanie w usta kwasu hialuronowego. Ta metoda ma liczne zalety, wiążące się głównie z działaniem samego preparatu. Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie naturalnie. Po jej wstrzyknięciu stymuluje on produkcję kolagenu i odnowę skóry, dzięki czemu:

  • usta staną się naturalnie lekko bardziej pełne
  • ich skóra będzie wyglądała młodziej
  • mogą zniknąć drobne zmarszczki wokół nich
  • usta staną się lepiej nawilżone
  • kąciki ust się podniosą
  • wargi będą bardziej jędrne
  • efekt będzie naturalny

Kwas hialuronowy na usta – efekt i przebieg

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest jednym z tzw. lunchowych, bo wystarczy przerwa na lunch w pracy, by go wykonać. Podanie kwasu do ust następuje przy użyciu cienkiej igły. - Nie jest to jednak bolesne, bo ok. 20 minut wcześniej okolica ust jest smarowana kremem znieczulającym. - wyjaśnia jeden z ekspertów z Allure Esthetique Clinique z Konstantynowa Łódzkiego, który na co dzień powiększa usta kwasem hialuronowym. Substancja jest podawana w same wargi, jak również w ich kontury. Usta po kwasie przez kilka dni mogą być lekko opuchnięte, ale zazwyczaj pacjentki są zadowolone również z tego efektu, bo oznacza on natychmiastowe powiększenie warg. Później efekty zaczynają pojawiać się z czasem i równie stopniowo znikają, co sprzyja zachowaniu naturalnego efektu. Planując wizyty co kilka miesięcy, za każdym razem z nieco większą dawką kwasu, można powiększyć usta w tak naturalny sposób, że nikt ze znajomych nie będzie w stanie stwierdzić, co się zmieniło i kiedy do tego doszło. To o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie niż wracanie z przerwy na lunch z zupełnie innymi ustami, niż wcześniej.

Nie tylko powiększanie, ale i modelowanie ust

Kwasem hialuronowym można nie tylko powiększyć, ale i wymodelować usta. Zabieg nie powinien kojarzyć się z ustami modelek, bo dla wielu osób chodzi o pewność siebie czy dochodzenie do siebie po operacjach i wypadkach. Kwasem hialuronowym można zmniejszyć nierówność, jeśli np. jeden kącik ust opada, a drugi nie. Zdarza się też, że usta są nierówne lub mają defekt. Powiększenie ust kwasem w wybranym miejscu zniweluje tą różnicę.

Zabieg mogą wykonywać również prewencyjnie kobiety w okolicach 40-50 roku życia. Z wiekiem usta tracą kształt i pełność. Nawet osoba, która zawsze miała pełne wargi na emeryturze raczej będzie miała już nieco inny kształt ust. Można ten proces znacznie opóźnić, wstrzykując w odpowiednim momencie kwas hialuronowy w wargi i powtarzając zabieg regularnie. Nikt z otoczenia nie będzie w stanie stwierdzić, że usta nie są naturalnie jędrne i pełne.

Jak wybrać gabinet?

Warto na koniec wspomnieć o tym, że różne kliniku używają różnego rodzaju kwasu. Tani kwas oznacza zabieg tańszy niż gdziekolwiek indziej, ale też gorsze efekty. Czy wiesz, że złej jakości kwas hialuronowy w ustach może utrzymywać się 4-5 miesięcy, podczas gdy dobry – nawet 18 miesięcy? Warto więc szukać gabinetów, które wykonują zabieg powiększania i modelowania ust za pomocą renomowanych produktów takich jak Restylane, Juvederm i Stylage. 

Więcej dowiesz się na www.a-estetyka.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.