Czym się kierować przy wyborze studia tatuażu?

Piotr Kowalczyk
25.07.2019

Tatuaż to bardzo efektowna ozdoba ciała, ale tylko pod warunkiem, że zostanie wykonany przez profesjonalistę. W całej Polsce nie brakuje dobrych studiów tatuażu, ale i indywidualnych tatuażystów, którzy przyjmują klientów w domach. Jeśli masz już wybrany wzór i miejsce na ciele, to kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego studia tatuażu. Czym należy się kierować, by podjąć dobrą decyzję? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Kolejki

Długie kolejki do konkretnego studia tatuażu zawsze bardzo dobrze świadczą o poziomie jego profesjonalizmu. Oznacza to, że w danym studiu pracują wysokiej klasy fachowcy, którzy nie narzekają na brak klientów. Pamiętaj więc, że lepiej jest trochę poczekać i trafić w ręce świetnego tatuażysty, niż wybrać pierwszego-lepszego, który przyjmuje od ręki.

Rada

Jeśli wybrane studio jest oblegane, to zapisz się „w zeszyt” i zostaw kontakt do siebie. Klienci często odwołują wizyty, wtedy kolejna osoba może przejąć ich termin.

Prace

Są najlepszym dowodem na kompetencje osób pracujących w danym studiu. Tutaj jednak radzimy uważać. Studia często chwalą się świetnymi pracami wykonanymi przez np. właściciela, ale już niekoniecznie tymi autorstwa szeregowych pracowników, niemających tak dużego doświadczenia. Zapisując się na wykonanie tatuażu zawsze więc dopytaj, kto będzie Cię „dziarać” i poproś o jego portfolio.

Projekty

Dobre studio tatuażu przygotowuje własne projekty, którymi chętnie chwali się w Internecie. Niestety, na rynku jest znacznie więcej odtwórców, czyli osób kopiujących projekty przyniesione przez klientów. Niekoniecznie świadczy to o ich niskich umiejętnościach, ale na pewno o niedostatecznym profesjonalizmie i braku inwestycji w biznes.

Opinie

Przed wybraniem konkretnego studia tatuażu, warto zasięgnąć języka. Pomocny będzie tutaj Facebook. Dobrym pomysłem jest wrzucenia posta z prośbą o opinie na temat wstępnie wyselekcjonowanego studia. Na lokalnej grupie z pewnością znajdą się osoby, które korzystały z usług danego wykonawcy i po czasie mogą się podzielić swoimi odczuciami. Pamiętaj, że jakość tatuażu „wychodzi” często po wielu miesiącach od jego wykonania.

Ceny

Cena jest bardzo dobrym kryterium wyboru studia tatuażu. Tutaj sprawa jest prosta: jeśli renomowane i polecane przez innych studio wyceniło Ci tatuaż na np. 500 złotych, a ktoś inny chce za ten projekt 150 złotych, to coś tutaj ewidentnie nie gra. Lepiej nie testuj na swoim ciele, co jest przyczyną tak rażącej różnicy w cenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.