Depilacja laserowa - jakie ma zalety?

Maciej Piwowski
16.02.2021

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najchętniej wybieranych metod usuwania zbędnego owłosienia. Przede wszystkim daje ona znacznie trwale efekty, ale to nie jedyna zaleta tej formy depilacji.

  1. Na czym polega depilacja laserowa?
  2. Zalety depilacji laserowej

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa bikini, nóg czy pach to metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą wiązki światła, która wnika głęboko w cebulkę włosa, trwale ją uszkadzając. Stosowanie zaawansowanych urządzeń laserowych umożliwia obecnie dostosowywanie szczegółowych parametrów zabiegu do typu skóry, rodzaju owłosienia, poziomu wrażliwości skóry. Obecnie zabieg epilacji laserowej bikini czy nóg można wykonywać nie tylko w okresie jesienno-zimowym, jak było do niedawna, ale przez cały rok. Dzięki szczegółowym parametrom zabiegu oraz zdolności urządzenia do perfekcyjnego rozpoznawania włosków nawet na opalonej skórze, zabieg jest skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki specjalnym rozwiązaniom chłodzącym, bolesność zabiegu została zredukowana do minimum. 

Warto jednak pamiętać, że epilacji laserowej nie można stosować przy zabiegach z retinolem, witaminą A, C czy kwasami owocowymi. Tego typu preparaty należy odstawić najlepiej na miesiąc przed planowaną epilacją.

Zalety depilacji laserowej

Podstawową zaletą epilacji laserowej pach, nóg, bikini są długotrwałe efekty tego zabiegu. Jest on nieporównanie skuteczniejszy niż stosowanie golarki, woskowanie czy usuwanie owłosienia pastą cukrową. Efekt jest wyjątkowo trwały. Zdarza się oczywiście, że po dłuższym czasie trzeba powtórzyć zabieg, natomiast owłosienie jest nieporównywalnie mniejsze. Aby uzyskać trwały efekt, trzeba jednak wykonać serię zabiegów. Wiązka lasera działa bowiem jedynie na włoski w okresie wzrostu czyli około 20-30% całego owłosienia. Stąd potrzeba serii 3-4 zabiegów. Zdarza się oczywiście, że potrzebnych może być ich 1-2 więcej, natomiast jest to kwestia indywidualnych uwarunkowań. 

Sam zabieg trwa krótko. Na jedną partię potrzebujesz do kilkunastu minut. Po serii zabiegów zaś możesz zapomnieć o problemie odrastających włosków. To z kolei pozwala ci także na wymierne oszczędności. Sam zabieg epilacji nie jest najtańszy, natomiast pozwala o uzyskać długotrwałe, a nawet stałe efekty, co ogranicza konieczność ponoszenia kolejnych wydatków na następne zabiegi depilacji. Zabieg jest obecnie właściwie bezbolesny, czego nie można powiedzieć na przykład o depilacji woskiem. Co ciekawe, depilacji pozwala wyeliminować problemy natury zdrowotnej, takie jak zapalenie mieszków włosowych czy wrastające włoski. Trwale uszkadzając cebulki włosków, eliminuje bowiem źródło tego typu problemów. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.