Dlaczego Twój makijaż nigdy nie wygląda idealnie? Możliwe przyczyny

Marek Szydełko
04.02.2020

Codziennie rano poświęcasz kilkanaście minut na wykonanie makijażu, a i tak w ciągu dnia nie jesteś zadowolona z efektu? Makijaż szybko się rozmazuje, już po kilku godzinach wygląda niedbale i czujesz, że powinnaś go jak najszybciej zmyć? To frustrujące, ale musisz wiedzieć, że najpewniej wina leży po Twojej stronie. Sprawdź najczęstsze przyczyny, dla których samodzielnie wykonany makijaż nigdy nie wygląda idealnie.

Złe przygotowanie cery

Od tego właściwie wszystko się zaczyna. Jeśli nakładasz makijaż na nieprzygotowaną cerę, to nie dziw się, że efekty są mizerne i właściwie już po 2-3 godzinach mogłabyś zacząć wszystko od nowa. No dobrze, ale o co właściwie chodzi z tym odpowiednim przygotowaniem? Przede wszystkim musisz bardzo dokładnie oczyścić twarz z resztek makijażu – zrób to wieczorem, zanim położysz się spać, a następnie nałóż na twarz krem nawilżający. Po przebudzeniu zafunduj swojej cerze delikatny peeling oczyszczający. Następnie nałóż bazę i dopiero wtedy zabierz się za wykonanie właściwego makijażu.

Odruchowe dotykanie twarzy

Jeśli masz nawyk ciągłego dotykania twarzy, drapania się po policzkach, oblizywania ust i poprawiania okularów, to choćby Twój makijaż wykonał profesjonalista, nigdy nie będzie on wyglądać idealnie w ciągu dnia. Niestety, nie ma na to innego sposobu niż walka z tymi odruchami. Twoje dłonie są siedliskiem bakterii i różnych zanieczyszczeń, które nieświadomie przenosisz na twarz, co natychmiast odbija się na wyglądzie makijażu.

Oszczędzanie na kosmetykach

Mamy tutaj na myśli zarówno kupowanie kosmetyków najniższej jakości, jak również używanie tych, które są przeterminowane. Nieprzypadkowo każdy producent zaleca, aby zużyć kosmetyk najpóźniej w ciągu 12 miesięcy od otwarcia. Nie licz na to, że tusz, który kupiłaś 2 lata temu, nadal będzie tak dobrze pokrywać Twoje rzęsy. Kosmetyki, które są przeterminowane trzeba po prostu wymienić, najlepiej na takie dobrej jakości. Nie musi to być zaraz półka premium, ale jednak miej świadomość, że najtańsze produkty nie mogą się równać pod względem trwałości i efektu z tymi renomowanych producentów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.