Dlaczego warto od czasu do czasu zrezygnować z makijażu?

Piotr Kowalczyk
20.11.2020

Robisz makijaż codziennie? To tak, jak większość kobiet. Robienie makijażu stało się dla Ciebie rytuałem i pewnie nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu do pracy bez choćby odrobiny różu i podkręcenia rzęs maskarą. Mimo to zachęcamy, abyś od czasu do czasu pozwoliła swojej cerze być w 100% naturalną. Świetnie nadają się do tego chociażby weekendy. Dlaczego warto okresowo rezygnować z makijażu? Poznaj te przekonujące argumenty.

Ulga dla cery

Twoja cera naprawdę potrzebuje wytchnienia, a czasowa rezygnacja z makijażu jej to zapewni. Kosmetyki, których używasz, nawet ter z najwyższej półki jakościowej, są przepełnione sztucznymi substancjami, które m.in. blokują pory – czyli uniemożliwiają cerze swobodne oddychanie oraz czerpanie składników odżywczych z wody czy kosmetyków pielęgnacyjnych. To najważniejszy argument przemawiający za tym, aby na minimum 2 dni w tygodniu zrezygnować z robienia makijażu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Pomyśl, ile czasu poświęcasz codziennie rano na zrobienie makijażu. 15 minut? Pół godziny? Na pewno kolejne minuty w ciągu dnia zajmuje Ci poprawianie makijażu, który jak na złość ciągle się rozmazuje. Czy nie lepiej byłoby zaoszczędzić ten czas na coś przyjemnego, na przykład spacer, zjedzenie porządnego śniadania, lekturę książki?

Okresowa rezygnacja z makijażu jest również świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli tylko przez dwa dni w tygodniu będziesz w pełni naturalna, to Twoje kosmetyki siłą rzeczy będą się wolniej zużywać. Weź ten argument pod uwagę, skoro dziś musisz kupować nową maskarę średnio raz na trzy miesiące, podobnie jak cienie do powiek czy szminkę.

Nie znudzisz się swoimi kosmetykami do makijażu

Codzienne robienie makijażu gwarantuje, że zawsze będziesz wyglądać dobrze – i z tym argumentem trudno jest dyskutować. Czy jednak zauważyłaś, że już po kilku tygodniach od zmiany kosmetyków przestajesz zauważać i doceniać efekty swoich wygibasów przed lustrem? To efekt przyzwyczajenia się do wyglądu makijażu.

Jeśli będziesz malować się rzadziej, to zadbasz o to, aby być zadowoloną z efektu. Przestaniesz tak często zmieniać kosmetyki, co samo w sobie jest czasochłonne (trzeba je przecież wybrać) i kosztowne (bo nie każda zmiana okazuje się trafiona).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.