Dlaczego warto przejść na szczoteczkę soniczną?

Maciej Piwowski
24.06.2022

Pamiętasz jeszcze ręczne szczoteczki do zębów? Dziś mało kto już z nich korzysta, ponieważ przekonaliśmy się, że dużo wygodniej jest myć zęby przy użyciu szczoteczki elektrycznej. Obecnie jednak coraz więcej osób przechodzi na szczoteczki soniczne, które są hitem sprzedaży wśród artykułów do higieny jamy ustnej. Dlaczego warto zastąpić szczoteczkę rotacyjną modelem sonicznym? Oto najważniejsze argumenty.

Wyraźne zwiększenie skuteczności mycia zębów

Nie ma w tym żadnej magii – to po prostu wynika z technologii użytej do produkcji szczoteczek sonicznych, a tym samym z zasady ich działania. Dla porównania: klasyczna szczoteczka elektryczna wykonuje około 6000 ruchów oscylacyjnych na minutę oraz do 40000 ruchów pulsacyjnych. Nawet podstawowe modele szczoteczek sonicznych są w stanie wykonać około 40000 ruchów wymiatających oraz do 90000 ruchów pulsacyjnych. To przepaść, która przekłada się właśnie na skuteczność mycia zębów i tym samym przeciwdziałania próchnicy.

Wrażenie idealnie czystych zębów

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś okazji korzystać ze szczoteczki sonicznej, to uwierz na słowo: po pierwszym użyciu nie wrócisz już do szczoteczki rotacyjnej, a tym bardziej ręcznej. Będziesz mieć wrażenie, że Twoje zęby są perfekcyjnie czyste, idealnie gładkie, a to bardzo przyjemne doświadczenie.

Szczoteczka soniczna jest dużo cichsza

Ten argument na pewno przemówi do pań, które wstają wcześnie rano i nie chcą budzić dzieci czy partnera. Szczoteczki elektryczne są niestety dość głośne, czego nie można powiedzieć o szczoteczkach sonicznych. Te pracują niemal bezszelestnie, dlatego poranne mycie zębów na pewno nie spowoduje dyskomfortu u drzemiących wciąż domowników.

Rzadsze ładowanie baterii

Ważnym powodem, dla którego warto przejść na szczoteczkę soniczną jest także jej większa efektywność. Na pewno zdarzyło Ci się, ze rano chciałaś umyć zęby, a tu szczoteczka rotacyjna nie działa. Przeciętna szczoteczka soniczna, używana dwa razy dziennie, może pracować na jednym ładowaniu nawet przez ponad 2 tygodnie. Rzadsze ładowanie to większy komfort dla Ciebie, ale też mniejsze zużycie prądu i korzyści dla planety.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.