Domowa lampa wybielająca do zębów – poznaj jej zalety

Maciej Piwowski
01.05.2023

Żółte zęby nie muszą być efektem niskiej dbałości o higienę jamy ustnej. To częsty problem, jaki obserwują u siebie osoby pijące kawę, herbatę, czerwone wino oraz palące wyroby tytoniowe. Istnieje kilka sposobów na wybielenie zębów, a jeden z nich w ostatnich latach robi prawdziwą furorę. Mowa o domowej lampie wybierającej do zębów. Dlaczego warto się nią zainteresować? Sprawdź to w naszym poradniku.

To się opłaca

Zakup lampy wybielającej może być znacznie tańszy niż jednorazowe poddanie się zabiegowi wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. Takie urządzenie można kupić już za kilkaset złotych i korzystać z niego wielokrotnie.

Oszczędność czasu

Wielką zaletą lampy wybielającej jest to, że można ją założyć na zęby i zająć się czymkolwiek innym – na przykład pracą przed komputerem, sprzątaniem, gotowaniem obiadu itd. Lampa w niczym nie przeszkadza.

Wiele osób zakłada lampę wieczorem i zatapia się w lekturze książki, ogląda serial czy film. W tym czasie proces wybielania promieniami UV zachodzi samoistnie.

To działa

Choć może się wydawać, że domowa lampa wybielająca do zębów to „pic na wodę”, to w rzeczywistości nie można mieć zastrzeżeń do skuteczności tej formy terapii. Warunek jest jeden: z lampy trzeba korzystać regularnie. Pierwsze efekty z pewnością zauważysz już po kilku dniach.

Nie ma żadnego ryzyka

Domowa lampa do wybielania zębów jest bezpieczna dla zdrowia. Emitowane przez nią światło UV nie ma negatywnego wpływu na skórę wewnątrz jamy ustnej. Nie musisz się również obawiać o bezpieczeństwo zębów, szkliwa, dziąseł etc. Technologia wybielania zębów tą metodą jest już bardzo dopracowana.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.