Golić czy nie? Jak to jest z tymi włoskami w okolicy bikini?

Maciej Piwowski
02.07.2018

Większość pań nie wyobraża sobie, aby zrezygnować z golenia włosków w okolicy bikini. Jest to zabieg typowo higieniczny i estetyczny, często przeprowadzany po to, aby podgrzać atmosferę w sypialni i sprawić przyjemność partnerowi. Nie jest jednak tajemnicą, że samo usuwanie włosków w „tym” miejscu może sprawiać ból i prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień. W takim razie: golić czy nie? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta.

Włoski w okolicy bikini mają bardzo ważną funkcję

Matka natura dobrze wiedziała, co robi, „projektując” owłosienie w miejscach intymnych. O ile u panów nie ma ono aż tak wielkiego znaczenia, o tyle w przypadku kobiet pełni wręcz fundamentalną rolę. Włoski chronią bowiem pochwę i cewkę moczową przed bakteriami, a w rezultacie przed infekcjami.

Być może zdarzyło się kiedyś doświadczyć infekcji krótko po tym, jak wydepilowałaś swoje okolice intymne. To właśnie skutek usunięcia naturalnej zapory dla bakterii. Oczywiście jeśli regularnie usuwasz włoski w tym miejscu, a do tego stosujesz specjalistyczny płyn do higieny intymnej, nie powinno być problemu. Miej jednak na uwadze, że skutki depilacji mogą być dość nieprzyjemne.

Termoregulacja

Mało która z nas zdaje sobie sprawę, że owłosienie intymne zabezpiecza nas przed chorobami układu moczowego – czyli typowo kobiecą przypadłością. Wszystko dzięki temu, że włoski podnoszą temperaturę ciała w tym miejscu. Ich całkowite usuwanie jest zatem co najmniej ryzykowne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Mniej podrażnień podczas zbliżenia

Kolejną funkcją owłosienia intymnego, o której rzadko się mówi, jest zapewnienie komfortu obojgu partnerom podczas zbliżenia. Owszem, może się wydawać, że obfita „fryzura” nie dodaje Ci uroku, ale gdy już zabierzecie się do rzeczy, z pewnością docenisz brak bolesnych podrażnień. Twój partner także.

Golić, ale z umiarem

Usuwanie włosków w okolicy bikini, a już szczególnie ich skracanie, jest normalną czynnością higieniczną i nie musisz z niej rezygnować. Pamiętaj jednak, aby nie popadać w przesadę. Nie wzoruj się na gwiazdach filmów dla dorosłych. Możesz zadbać o siebie w „tym” miejscu, jednocześnie zapewniając sobie wysoki komfort i bezpieczeństwo.

Zbyt krótkie golenie włosków intymnych, a tym bardziej ich całkowite usuwanie, nie jest dobrym pomysłem. W ten sposób narażasz się na zwiększone ryzyko infekcji oraz chorób układu moczowego, nie wspominając już o podrażnieniach, wysypce, swędzeniu. Możesz, a wręcz powinnaś być atrakcyjna dla swojego partnera. W pierwszej kolejności musisz jednak pamiętać o naturalnych potrzebach Twojego organizmu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.