Jak home office szkodzi Twojej urodzie?

Piotr Kowalczyk
02.08.2022

Jeśli podobnie jak tysiące innych kobiet przeszłaś na home office, to niemal na pewno zauważyłaś u siebie różnego rodzaju problemy skórne. Jest to typowy efekt pracy w domu, która ewidentnie szkodzi urodzie. Choć początkowo fajnie było móc pracować w dresie, to teraz możesz być już mniej zadowolona ze swojego home office. Sprawdź, dlaczego taki tryb życia zawodowego ma negatywny wpływ na Twój wygląd.

Ciągłe przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu

Pracując w domu siłą rzeczy rzadziej wychodzisz na powietrze. To ma bezpośrednie przełożenie na wygląd cery, która wręcz łaknie większej wymiany gazów i dostaw tlenu. Będąc na home office nie zapominaj więc o codziennych spacerach, nawet w ciągu dnia, w ramach przerwy w pracy.

Przesuszone powietrze

Ten problem występuje szczególnie w okresie zimowym. Powietrze w ogrzewanym domu czy mieszkaniu potrafi być skrajnie przesuszone, co niestety fatalnie odbija się na kondycji Twojej cery. Efektem jest jej przesuszenie, spękanie oraz pogłębienie zmarszczek.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie

O tym rzadko się mówi, tymczasem home office zwiększa dawkę przyjmowanego promieniowania pochodzącego z urządzeń elektronicznych. Nie jest ona oczywiście groźna dla zdrowia, natomiast dla urody już jak najbardziej. Pracując w domu nie tylko przesiadujesz 8 godzin przed komputerem, ale też wydłużasz czas aktywności zawodowej, ponieważ nie czujesz nad sobą tak dużej kontroli przełożonych.

Zła dieta

Wiele z nas pracując w domu zaniedbuje przykazania dietetyczne. Mamy stały dostęp do lodówki i spiżarni co sprzyja podjadaniu. Pozwalamy sobie na częstsze jedzenie i obfitsze posiłki. W krótkim czasie przekłada się to na wzrost masy ciała, co oczywiście nie jest mile widziane i także powoduje pogorszenie wyglądu.

Brak ruchu

Złej diecie towarzyszy również mniejsza aktywność fizyczna. Czy zauważyłaś, że pracując w domu jesteś bardziej zmęczona niż wtedy, gdy chodziłaś do biura? Dlatego wieczorem nie chce Ci się już iść na spacer, nie wspominając o zrobieniu porządnego treningu. Brak ruchu nie pozostaje bez wpływu na Twój wygląd.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.