Jak przedłużyć trwałość koloru po farbowaniu włosów? Sprawdź te metody

Marek Szydełko
12.09.2019

Większość z nas farbuje włosy – albo po to, by ukryć skutki upływającego czasu, albo dla zachcianki czy w celu diametralnej zmiany looku. Bez względu na to, jaka jest Twoja motywacja, z pewnością zależy Ci na maksymalnej trwałości koloru. Oczywiście duży wpływ na to ma jakość samej farby oraz fachowe przeprowadzenie zabiegu koloryzacji. Sama jednak także może zrobić kilka rzeczy, dzięki którym będziesz dłużej cieszyć się efektownym kolorem. Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych metod.

Szampon do włosów farbowanych

To prosty i zaskakujący skuteczny sposób na to, aby wydłużyć trwałość koloru. Specjalne szampony do farbowanych włosów zawierają mniej agresywnych detergentów, które wypłukują farbę z pasm. Są więc łagodniejsze dla kosmyków, ale też skóry głowy, ponadto zawierają więcej składników nawilżających.

Jeśli z jakichś powodów nie chcesz sięgać po szampon do włosów farbowanych, możesz osiągnąć podobny efekt wybierając szampon dla dzieci i myjąc głowę w letniej wodzie. Pamiętaj również, aby po umyciu pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, ewentualnie przykryj je ręcznikiem (ale nie pocieraj) – zrezygnuj natomiast z suszarki.

Dobra odżywka

Wiele pań przez pewien czas od koloryzacji rezygnuje ze stosowania odżywek. Zupełnie niepotrzebnie. W rzeczywistości nakładanie odżywki jest bardzo dobrym sposobem na utrwalenie koloru. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz bardzo dobrą odżywkę, zasobną w witaminy i aminokwasy. Nie bój się również silikonów – wbrew pozorom są one korzystne dla koloryzowanych włosów, ponieważ zabezpieczają je przed płowieniem i wysoką temperaturą.

Rada

Raz w tygodniu umyj włosy samą odżywką lub metodą OMO, czyli odżywka, mycia, odżywka.

Ochrona przed wysoką temperaturą

Z pewnością zauważyłaś, że włosy po koloryzacji szybciej tracą barwę w sezonie letnim. Jest to spowodowane silnym promieniowaniem słonecznym oraz wysokimi temperaturami. Aby nieco spowolnić ten efekt pamiętaj o zabezpieczaniu pasm specjalnymi kosmetykami termochronnymi, które zawierają filtry UV. Przed wyjściem na plażę czy przed dłuższym spacerem w pełnym słońcu spryskaj włosy mgiełką.

Staraj się również ograniczyć stosowanie prostownicy oraz suszarki – ewentualnie ustawiaj zimny nadmuch.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.