Jak wybrać przybornik do manicure i pedicure

Maciej Piwowski
14.01.2019

Zadbane dłonie i panzokcie to wizytówka każdej kobiety. Panie, które nie mogą regularnie odwiedzać kosmetyczki wykonującej profesjonalne zabiegi na dłonie, mogą zdecydować się na zakup gotowego zestawu do manicure i pedicure. Dobrze dobrane narzędzia ułatwią wykonywanie zabiegów w domowym zaciszu.

Jak wybrać zestaw do manicure i pedicure

Na rynku jest bardzo duży wybór przyborników do manicure i pedicure. Różnią się od siebie wielkością, materiałem, z którego są wykonane, no i oczywiście ceną. Za zestaw w eleganckim opakowaniu możemy zapłacić nawet kilkaset złotych.

Podstawowe przyborniki, kosztujące kilkadziesiąt złotych, zawierają pilnik, nożyczki i obcinacz do paznokci. Te bardziej rozbudowane będą też miały pęsety czy dłutka do odsuwania skórek. Przy wyborze warto kierować się funkcjonalnością i dobrze zastanowić się, których narzędzi faktycznie będziemy używać. Czasami lepiej zainwestować w mniejszy zestaw i mieć pewność, że jego elementy nie będą kurzyć się w pudełku.

Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwócić uwagę jest materiał, z którego wykonane są pilniki, nożyczki czy cążki. Ważne, żeby był trwały i solidny. Zazwyczaj jest to stal nierdzewna niklowana w kolorze srebrnym, ale producenci oferują także droższe rozwiązania, jak choćby stal chirurgiczną, którą między innymi można ostrzyć i sterylizować w autoklawach.

Nie bez znaczenia – w szczególności dla pań - jest również opakowanie, w którym znajdują się narzędzia. Jeśli cenimy elegancję, to warto postawić na naturalną miękką skórę, która jest ponadczasowa. Z kolei kobiety, które często podróżują, mogą szukać zestawów w małym, kompaktowym opakowaniu.

Z czego składa się zestaw do manicure i pedicure

Do wykonania manicure czy pedicure w domowym zaciszu wystarczy 8-10 - elementowy zestaw.  Oto, co między innymi powinno wchodzić w jego skład:
- nożyczki do obcinania skórek
- nożyczki o grubszych ostrzach do obcinania paznokci
- cążki do wycinania skórek
- cęgi do obcinania paznokci
- pilnik
- odpychacz do skórek
- dłutko do skórek i paznokci.
- pęseta

Taki zestaw na pewno ułatwi wykonywanie zabiegów w domu i sprawi, że staną się one przyjemnością. Przybornik wykonany z solidnych, dobrych materiałów powinien posłużyć przez wiele lat.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.