Jak wykonać manualne oczyszczanie twarzy we własnej łazience? To nic trudnego!

Maciej Piwowski
16.10.2020

Regularne, dogłębne oczyszczanie twarzy stanowi podstawę pielęgnacji. Pozwala pozbyć się nie tylko sebum, ale także nieznośnych zaskórników, a tym samym zminimalizować efekt powstawania trądziku. Do codziennego oczyszczania w zupełności wystarczy dobry płyn do demakijażu oraz naturalny olejek, jednak przynajmniej raz w tygodniu powinnaś zafundować swojej cerze oczyszczanie manualne. Nie musisz od razu biec do kosmetyczki – cały zabieg przeprowadzisz we własnej łazience. Sprawdź, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Najpierw peeling

Gotowy peeling do cery możesz kupić w dobrej drogerii, ewentualnie w aptece, jeśli zależy Ci na kosmetyku z właściwościami terapeutycznymi. Zwróć uwagę, aby był to peeling drobnoziarnisty, z uwagi na delikatność skóry twarzy. Teraz wystarczy już tylko nałożyć odrobinę kosmetyku na palce i delikatnie pocierać cerę przez kilka minut. Zabieg ten pozwoli pozbyć się zrogowaciałej warstwy naskórka.

Para wodna

Prosty zabiega nazywany potocznie „parówką” świetnie sprawdza się w manualnym oczyszczaniu twarzy. Para wodna głęboko penetruje skórę i rozpulchnia ją. Przez chwilę możesz wyglądać, jak po nieprzespanej nocy, ale ten efekt szybko zniknie – w zamian poczujesz, że Twoja cera jest naprawdę bardzo czysta.

Do wykonania tego zabiegu potrzebujesz tylko miski i ręcznika. Do miski nalewamy wrzącej wody, następnie ostrożnie nachylamy się nad nią i przykrywamy głowę ręcznikiem. Wystarczy pozostać w tej pozycji przez jakieś 5-7 minut.

Tonizacja

Aby pogłębić efekt oczyszczenia i pozbyć się częściowo zaskórników, powinnaś teraz sięgnąć po dobry tonik do twarzy. Dzięki zawartości alkoholu zabija on różne drobnoustroje, które świetnie czują się w warstwie sebum. Dodatkowo możesz wycisnąć te najbardziej widoczne zaskórniki, ale pamiętaj, by nigdy nie robić tego gołymi palcami – wcześniej owiń je chusteczkami higienicznymi.

Nawilżanie

Manualne oczyszczanie twarzy jest zabiegiem dość agresywnym i może doprowadzić do przesuszenia cery. Dlatego na sam koniec nie zapomnij o intensywnym nawilżaniu. Najlepsza będzie do tego domowa maseczka na bazie drożdży spożywczych z dodatkiem ciepłego mleka. Możesz również użyć serum oczyszczająco-nawilżającego z ekstraktem z drzewa herbacianego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie