Jak zamaskować odrost bez farbowania?

Piotr Kowalczyk
10.06.2022

Odrost sam w sobie jest nie tyle nieestetyczny, co po prostu źle wygląda na farbowanych włosach, zdradzając, że jego posiadaczka od dawna nie była u fryzjera na koloryzacji. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odwiedzić zaufanego salonu (np. chodzi o względy finansowe), to nadal masz możliwość skutecznego zamaskowania odrostu bez farbowania. Kilka dostępnych opcji omawiamy w naszym poradniku.

Spray koloryzujący

To zdecydowanie najlepszy sposób, w dodatku dostępny na każdą kieszeń. Sprawy koloryzujący pozwoli Ci ukryć odrost i tym samym opóźnić moment kolejnej koloryzacji. Nałóż go rano i przez cały dzień czuj się pewnie ze swoimi włosami. Jest banalnie prosty w aplikacji i niedrogi – kupisz go za kilkanaście złotych w każdej drogerii.

Nie prostuj włosów!

Jeśli nie chcesz sięgać po spray koloryzujący lub akurat nie masz go pod ręką, a szykujesz się do wyjścia, to zrezygnuj z prostownicy. Na prostych włosach odrost zawsze jest lepiej widoczny. Skrzętnie zakryją go natomiast pofalowane lub wręcz kręcone pasma.

Unikaj wyraźnego przedziałka

Odrost zawsze w pierwszej kolejności pojawia się u podstawy włosów, dlatego powinnaś zrezygnować z robienia szerokiego, równego przedziałka, a już szczególnie na środku głowy. Taki przedziałek przyciąga wzrok i sprawia, że odrost zaczyna dominować nad kolorem.

Zwiąż włosy

Sprytny, prosty i naprawdę skuteczny sposób na zakamuflowanie odrostu. Oczywiście wiele zależy tutaj od długości włosów, jednak jeśli są na tyle długie, że możesz sobie pozwolić na upięcie koka, to warto z tego skorzystać. Wiążąc włosy ułóż je w taki sposób, aby wciąż dobrze pokryte farbą kosmyki zakryły obszar objęty odrostem.

Użyj opaski

Zwykła opaska do włosów może być najszybszym sposobem na to, aby zakryć odrost przed wzrokiem innych osób. Wybierz możliwie najszerszą, przytrzymaj nią włosy i miej pewność, że ślady dawnej koloryzacji nie są widoczne. Taka opaska fajnie sprawdzi się nie tylko podczas nieformalnych spotkań, ale też w biurze, o ile nie obowiązuje w nim sztywny, biznesowy dress code.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.