Kiedy warto użyć samoopalacza?

Mateusz Nowak
01.08.2022

Samoopalacz jest popularnym kosmetykiem, który – jak sama nazwa wskazuje – pozwala nam od ręki uzyskać piękną opaleniznę. Budzi on jednak pewne kontrowersje, ponieważ wiele pań nie chce osiągać sztucznych efektów urodowych. Ponadto nieumiejętnie użyty samoopalacz może narobić więcej szkód niż pożytku. Bywają natomiast sytuacje, w których na pewno warto sięgnąć po ten kosmetyk. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Przed ważną imprezą

Masz przed sobą wielkie wyjście i chcesz założyć wystrzałową sukienkę odsłaniającą nogi oraz ramiona? Samoopalacz może być Twoim sprzymierzeńcem. Ten kosmetyk, oczywiście umiejętnie i z umiarem nałożony, natychmiast poprawi wygląd Twojej skóry, nadając jej pięknego, oliwkowego koloru. Dodatkowo możesz pokryć odsłonięte partie ciała olejkiem, dzięki czemu Twoja skóra będzie efektownie błyszczeć i wyglądać bardzo zdrowo.

Gdy chcesz wyrównać koloryt skóry

Paradoksalnie po samoopalacz warto sięgać tuż po urlopie, zwłaszcza w ciepłych krajach. Na pewno wielokrotnie zdarzyło Ci się, że gdy wróciłaś do domu z wakacji, to zauważyłaś na swoim ciele nieestetyczne paski czy inne ślady po zakrywaniu skóry przed słońcem. Nierówny koloryt może być również efektem nierównomiernego nakładania kremu z filtrem.

W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się właśnie samoopalacz, który od ręki wyrówna koloryt skóry. Stosuj go do momentu, aż skóra nie nabierze jednolitego koloru w sposób naturalny, w wyniku ograniczonej dostępności słońca.

Gdy masz przebarwienia

Przebarwienia na skórze mogą być spowodowane chorobą, nieumiejętnie wykonanym peelingiem lub po prostu indywidualną cechą urodową. W każdym razie możesz je łatwo zamaskować sięgając po samoopalacz.

Ten kosmetyk bardzo dobrze sprawdzi się w każdej sytuacji, w której musisz lub chcesz odkryć ciało z przebarwieniami. Wystarczy wówczas nałożyć cienką warstwę samoopalacza, równomiernie rozsmarować i cieszyć się jednolitym, bardzo przyjemnym dla oka kolorem skóry.

Gdy chcesz poprawić sobie nastrój

A może nie musimy szukać żadnego logicznego uzasadnienia dla użycia samoopalacza? Jeśli obecny wygląd Twojej skóry średnio Ci się podoba, a mamy środek zimy i brak jest szans na złapanie naturalnej opalenizny, to sięgnij po kosmetyk, który zapewni Ci oliwkową skórę od ręki. Poczujesz się lepiej i łatwiej zniesiesz kolejne miesiące czekania na wakacje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.