Marzy Ci się makijaż permanentny? Poznaj wady tego rozwiązania

Jerzy Biernacki
30.09.2022

Makijaż permanentny to zabieg, o którym marzy niejedna z nas. Jeśli przeprowadzi go doświadczona i utalentowana linergistka, to jak najbardziej można się spodziewać świetnego efektu końcowego. Z drugiej jednak strony trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że makijaż permanentny ma kilka wad. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Nienaturalny wygląd

Z tym argumentem można oczywiście dyskutować, natomiast jeśli cenisz sobie naturalny wygląd twarzy i nie popierasz daleko posuniętego poprawiania urody, to makijaż permanentny nie jest dla Ciebie. Po tym zabiegu Twoja twarz powinna prezentować się efektowniej, ale dla siebie samej, rodziny i znajomych będzie to jednak swoista maska, trudna do zaakceptowania.

Wiele zależy tutaj też od zakresu zabiegu. Najbezpieczniej jest wykonać makijaż permanentny brwi, natomiast pełen make-up to może być już zdecydowanie za dużo.

Konieczność poprawiania makijażu

Wadą makijażu permanentnego jest to, że nie jest on wcale tak do końca permanentny. Zwykle na pierwsze poprawki trzeba się udać już po około roku od zabiegu. Jeśli więc liczysz na to, że wydasz pieniądze raz i zapomnisz o robieniu makijażu na lata, to na pewno będziesz zawiedziona.

Wysoki koszt

Makijaż permanentny twarzy to niestety droga „zabawa”. Za same brwi powinnaś liczyć około 800-1000 złotych, a jeśli dojdą do tego usta, to spodziewaj się jeszcze wyższej kwoty. Zastanów się więc, czy nie lepiej jest przeznaczyć te pieniądze np. na kilka zabiegów w gabinecie kosmetologicznym, które nie będą ingerować w Twoją urodę, ale pomogą Ci w bezpieczny sposób pozbyć się drobnych defektów i kompleksowo zadbać o cerę.

Mimo wszystko jest to ingerencja w ciało

Nie zapominajmy, że makijaż permanentny – choć jest zabiegiem bezpiecznym – to zabieg jak najbardziej inwazyjny, powodujący przerwanie ciągłości skóry i wymagający wprowadzenia pod nią substancji chemicznych. Jeśli już samo to brzmi dla Ciebie nieakceptowalnie, to raczej jeszcze raz dokładnie przemyśl pomysł poddania się temu zabiegowi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.