Masz dość częstego mycia włosów? Oto sposoby, by robić to znacznie rzadziej

Mateusz Nowak
15.06.2018

Jak często myjesz włosy? Codziennie? W takim razie z pewnością jest to dla Ciebie dość uciążliwe, szczególnie jeśli masz długie i gęste pasma. Musisz mieć czas, by je wysuszyć, rozczesać, ponownie ułożyć itd. Słowem: koszmar. Spokojnie, istnieją sposoby na znaczne zmniejszenie częstotliwości mycia włosów. Zdradzamy je w naszym poradniku.

Mniej kosmetyków

Im więcej kosmetyków do włosów używasz, tym częściej Twoje pasma będą wymagać mycia. To proste: lakiery, żele i pianki dosłownie oblepiają włosy, a dodatkowo wnikają w nie cząsteczki brudu. Ponadto takie agresywne kosmetyki mogą pobudzać gruczoły łojowe do zwiększonej produkcji sebum, w efekcie czego Twoje pasma będą się notorycznie przetłuszczać.

Peeling i masaż skóry głowy

Regularne wykonywanie peelingu skóry głowy połączonego z masażem, to rewelacyjny sposób na to, by znacznie ograniczyć częstotliwość mycia pasm. Zregenerowana, odżywiona, dotleniona skóra na skalpie stwarza włosom lepsze warunki do wzrostu. Ponadto peeling umożliwia złuszczenie naskórka, który stanowi pożywkę dla bakterii i grzybów, a te z kolei odpowiadają za przykry zapach i przetłuszczanie się pasm.

Przeproś się z upięciami

Czujesz, że Twoje włosy nie wyglądają zbyt świeżo, ale nie masz czasu, by je umyć? Zastosuj trik z upięciem. Wysoki kok zamaskuje drobne higieniczne mankamenty. Poza tym częste upinanie włosów chroni pasma przed nadmiernym kontaktem z zabrudzeniami, dzięki czemu nie będziesz musiała ich bez przerwy myć. Pamiętaj, aby wybierać plastikowe upięcia – te metalowe mogą wyrywać i łamać kosmyki.

Sięgaj po suchy szampon

To bardzo sprytny sposób na to, by natychmiast przywrócić włosom świeżość i to bez konieczności skorzystania z prysznica. Suchy szampon kupisz w każdej drogerii. Wystarczy posypać nim włosy, a po chwili wyczesać lub wyszczotkować resztki środka. Efekt będzie świetny, a Tobie odpadnie przynajmniej jedno tradycyjne mycie. Pamiętaj jednak, że suchy szampon nie może regularnie zastępować prysznica.

Ogranicz używanie suszarki i prostownicy

Wysoka temperatura powoduje nadaktywność gruczołów łojowych. W efekcie Twoje pasma będą notorycznie przetłuszczone, a to oczywiście zmusi Cię do ich częstego mycia. Pozwalaj swoim pasmom wyschnąć naturalnie. Polub lekkie fale – nie musisz przecież mieć zawsze idealnie prostych włosów. Prostownica, lokówka i suszarka powinny być sprzętami uruchamianymi wyłącznie od święta.

Dzięki tym prostym sposobom z pewnością znacznie ograniczysz częstotliwość mycia głowy. Wymagają one wyłącznie zmiany przyzwyczajeń, co wyjdzie Twoim pasmom na zdrowie!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.