Mezoterapia - skutki starzenia się to już nie problem

Maciej Piwowski
29.06.2015

Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie specjalizuje się nie tylko w zabiegach kosmetycznych, medycynie estetycznej, ale w głównej mierze na dermatologii estetycznej - na co również wskazuje jej nazwa. Wykonuje wiele zabiegów z zakresu tych właśnie dziedzin. Eksperci dbają o to, by zapewnić swoim Klientom indywidualne podejście i opiekę. Nie zważają na to, czy terapie wykonywane są ze względów zdrowotnych, czy prywatnych, ale starają się o profesjonalne podejście w każdym z tych przypadków. Jednym z zabiegów, jaki jest wykonywany przez specjalistów  Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie - jest mezoterapia.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest techniką opartą na podstawach medycyny i dermatologii  estetycznej. Polega na likwidacji defektów skórnych, mających swoje źródło na całym ciele. Nie ogranicza się ściśle tylko do zabiegów twarzy. Polega na dostarczeniu do organizmu odżywczych preparatów bezpośrednio w miejsce niwelacji defektu, przy pomocy cienkiej igły. Dzięki temu technika ta jest niezwykle precyzyjna, a przy tym nie wpływa negatywnie na zdrowie Pacjenta. Wyróżnia się mezoterapię igłową, bezigłową, sonoforezę oraz jonoforezę. Każdy z tych rodzajów ma ten sam cel i to samo zastosowanie, jednak odbywa się przy użyciu innych metod.  O ich słuszności decyduje lekarz, po uprzedniej konsultacji z Klientem.

Rekomendacje do zastosowania techniki mezoterapii:

  • redukcja wiotkości skóry

  • nawilżenie warstwy skórnej

  • niwelacja lub minimalizacja zmarszczek

  • usuwanie rozstępów

  • redukcja cellulitu, przede wszystkim z okolic ud, brzucha oraz pośladków

  • zapobieganie wypadaniu włosów, a przy tym przywracanie skórze głowy naturalnych warunków do ich prawidłowego wzrostu

  • odmłodzenie skóry

  • zastosowanie lecznicze (likwiduje bóle mięśni, ma wpływ na pourazową regenerację organizmu.

Przebieg zabiegu mezoterapii

Technika mezoterapii przeprowadzana jest przez lekarza eksperta w tej dziedzinie. Korzystając ze specjalnie dobranej, cienkiej igły lub profesjonalnego mechanicznego urządzenia tzw. pistoletu, wstrzykuje on preparat o właściwościach odżywczych. Przed zabiegiem, podczas rozmowy wstępnej, specjalista ocenia stan Pacjenta oraz jego wymogi i na podstawie zebranych informacji dobiera indywidualny rodzaj terapii i sprzęt, jaki zastosuje.

Wykonane przez lekarza nacięcia nie są bolesne, jednak w trosce o komfort podczas zabiegu Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie proponuje skorzystanie ze znieczulenia miejscowego w postaci kremu.  Po wykonanej mezoterapii  na skórze mogą pojawić się niewielkie punkciki - nacięcia, co jest naturalną reakcją organizmu na wykonany zabieg. Objawy te ustępują już po około 6 - 72 godzinach. Zaraz po zastosowaniu tej techniki, eksperci robią masaż, mający na celu równomierne rozprowadzenie wstrzykniętego preparatu, a przy tym udoskonalają efekty mezoterapii.

Moc mezoterapii

Skuteczność zabiegu mezoterapii polega na kompleksowych preparatch, jakie wykorzystuje. Substancje dostarczane do komórek skóry są naturalne i mają odżywcze właściwości. To głównie kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, a także multiwitaminowe kompleksy. Każda z nich jest  w pełni bezpieczna dla zdrowia i dopasowana do indywidualnych zaleceń Pacjenta.

Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie są w pełni przekonani o nieinwazyjności zabiegu, jak i stosowanych podczas niego preparatów. Dlatego też zaznaczają, iż możliwe jest podejmowanie innych zabiegów medycyny czy dermatologii estetycznej, podczas decydowania się na mezoterapię.

Zalety mezoterapii:

  • działa regenerująco i rewitalizująco

  • wpływa na stymulację produkcji kolagenu i elastyny, przy czym ujędrnia skórę

  • natychmiastowe i długotrwałe efekty

  • bezpieczna dla zdrowia

  • wyklucza interwencję chirurga

  • bazuje na naturalnych, odżywczych preparatach

  • wyklucza skutki uboczne i nie wymaga długiego i specjalnego okresu rekonwalescencji

  • leczy niektóre schorzenia chorobowe

Więcej na stronie: http://www.adedermatologia.pl/kontakt-z-nami/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie