Mycie włosów metodą MOO – na czym to polega?

Maciej Piwowski
08.05.2023

Większość pań dbających o swoje włosy zna metodę OMO, czyli Odżywka-Mycie-Odżywka. Od pewnego czasu furorę robi alternatywny sposób, czyli MOO – Mycie-Odżywka-Odżywka. To bardzo dobra propozycja dla posiadaczek zniszczonych pasm, a po szczegóły zapraszamy do naszego poradnika.

Jak myć włosy metodą MOO?

Pierwszym krokiem jest umycie włosów szamponem, najlepiej delikatnym, roślinnym, pozbawionym agresywnych detergentów. Następnie wpłukujemy pianę i sięgamy po odżywkę nawilżającą, którą zostawiamy na około kwadrans.

Ostatnim etapem jest spłukanie pierwszej odżywki i nałożenie drugiej, tym razem emolientowej lub proteinowej, którą trzymamy na pasmach przez około 20-30 minut. Na koniec dokładnie spłukujemy i pozwalamy włosom naturalnie wyschnąć.

Dla kogo?

Metoda MOO to propozycja, którą powinny się zainteresować panie mające włosy cienkie, łamliwe, z tendencją do intensywnego wypadania, oklapnięte, matowe, a przede wszystkim zniszczone długotrwałą koloryzacją i używaniem inwazyjnych metod stylizacji – na przykład przy użyciu prostownicy i lokówki.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Mycie włosów metodą MOO może przynieść bardzo dobre efekty w postaci:

  • Wyraźnego zmiękczenia włosów;
  • Uniesienia włosów u nasady;
  • Zniwelowania problemu wypadania kosmyków;
  • Wygładzenia pasm;
  • Wyeliminowania problemu puszenia się włosów;
  • Łatwiejszego układania włosów;

Pamiętaj o oczyszczaniu skalpu

Mycie włosów metodą MOO na dłuższą metę może się niestety przyczynić do zablokowania porów skóry głowy, czego efektem będzie wzmożona produkcja sebum i tym samym przetłuszczanie się włosów. Aby tego uniknąć należy robić sobie przerwy i sięgnąć po szampon z detergentami, który pozwoli dogłębnie oczyścić włosy oraz skalp.

Dodatkowo wskazane jest wykonywanie peelingu skóry głowy, co można połączyć z masażem – zrobisz to własnymi palcami, na przykład wieczorem podczas oglądania serialu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie