Naturalne i ziołowe farby do włosów

Antoni Kwapisz
29.03.2021

Farbowanie włosów znane jest od dawien dawna. Jest to nie tylko metoda na efektowną metamorfozę swojego wyglądu, ale również sposób na pokrycie siwych włosów. Niezależnie od pobudek z jakich dokonuje się nałożenia farby na włosy, każda osoba oczekuje dobrego efektu. Wiele drogerii oferuje takie produkty, które zawierają w sobie mnóstwo utleniaczy i szkodliwych substancji takich, które nie są tolerowane przez wszystkie osoby. Z rozwiązaniem przychodzi ekologiczna alternatywa, czyli ziołowe henny i naturalne farby do włosów. Więcej na ten temat dowiecie się w poniższym artykule.

Henna - ziołowa farba do włosów

Co to jest henna? Chociaż słowo to używane jest często w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich, rzadko kto zastanawia się, czym dokładnie ona jest. Stosowana jest od starożytności do barwienia ciała i włosów. Jej pochodzenie jest naturalne i wytwarzana jest z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Stanowi składnik farb ziołowych, jest odporna na działanie promieni słonecznych i niezwykle rzadko powoduje efekt alergizujący. Jej działanie to między innymi odżywianie i wzmacnianie koloru włosów. Oprócz tego, że jest jednym ze składników farb ziołowych, znalazła zastosowanie w lecznictwie.

Naturalne farby do włosów.

Farby o naturalnym składzie mają szeroką paletę barw. Utrzymują się długo na włosach, a kolor tracą stopniowo, przez co skutecznie maskują odrosty. Co jest wielką zaletą naturalnego składu? Substancje w nich stosowane, nie tylko nie uszkadzają włosa, ale również dzięki strannie dobranym składnikom o szerokim spektrum właściwości, odbudowują i odżywiają włosy. Przyjrzeć zatem należy się jakie wyciągi roślinne wchodzą w skład tych farb. Skład jest zróżnicowany w zależności od oczekiwanego koloru końcowego. Rumianek, który często jest jednym ze składników, nadaje włosom odcieni od złotego po żółty. Indygowiec natomiast koloryzuje od zielonego po błękit. Aby uzyskać kolor od pomarańczowego do czerwonego, do farb dodawany jest krzew hennowy. Do osiągnięcia różu i innych odcieni koloru czerwonego, stosuje się marzanę sercolistną. Dodatkowo w składzie farb, oprócz wyciągów naturalnie koloryzujących, znajdują się esencje ziół i naturalne olejki, które wzmocnią, odbudują, odżywią i poprawią ilościowy przyrost włosów.

Jakie są zalety koloryzowania włosów naturalnymi farbami?/

Jest ich wiele. Ziołowe i naturalne farby do włosów służą środowisku, a ich produkcja nie jest szkodliwa dla planety. Naturalne farby, rzadziej i w mniejszym stopniu alergizują oraz nie wywołują podrażnień. Wyciągi pomocnicze nie podrażniają struktury włosa, lecz wspierają jego zdrową kondycję. Efekty utrzymują się długo i spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie