Nie bój się piękna

Maciej Piwowski
12.08.2019

Zabiegi upiększające ciało to wynalazek stary jak cywilizacja. Czyż Kleopatra nie kąpała się w mleku, a różne plemiona nie przekłuwały ciała w celu poprawy atrakcyjności? Jednak prawdziwy postęp medycyny estetycznej nastąpił wraz z rozwojem technologii w XX wieku i trwa do dnia dzisiejszego. Niegdyś efekty zabiegów były bardziej spektakularne niż naturalne, ale dziś to estetyczne, naturalne efekty są jednym z ważniejszych czynników, na które zwracają zarówno eksperci jak i pacjenci. Ultranowoczesne wyposażenie gabinetów medycyny estetycznej zapewnia duże bezpieczeństwo i służy nie tylko do upiększania, ale często także leczenia i pomocy w likwidowaniu kompleksów.

Co to jest chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna jest jedną z dziedzin medycyny, mającą za zadanie poprawę nabytych i wrodzonych wad ciała. Dzięki doświadczonym specjalistom z tej dziedziny możemy poprawić kształt nosa, twarzy, piersi czy innych części ciała, jednak o ogromnym postępie chirurgii świadczą skomplikowane operacje rekonstrukcji twarzy po ciężkich wypadkach, które były przeprowadzane w ostatnich latach. Już sam fakt ich szczęśliwego zakończenia świadczy, jak bardzo rozwinęła się ta gałąź medycyny, z której tak chętnie czerpią gabinety medycyny estetycznej. 

Medycyna estetyczna miejsc intymnych

Dziś medycyna estetyczna to nie tylko poprawa wyglądu twarzy, czy odkrytych części ciała, którymi chcemy się chwalić. Specjaliści z katowickiego Centrum DER-MED podkreślają, że medycyna estetyczna ma przede wszystkim pomagać mierzyć się z kompleksami różnego rodzaju. Dlatego też coraz częściej w gabinetach goszczą kobiety, które chciałyby poprawić komfort życia seksualnego usuwając przyczyny kompleksów, jakimi często są nieestetycznie wyglądające miejsca intymne. Za pomocą specjalistycznych urządzeń lekarze są w stanie nie tylko nadać piękny kształt miejscom intymnym, ale także poprawić sprawność seksualną. Takie zabiegi jak plastyka warg sromowych laserem MonaLisa Touch pozwalają na zastąpienie inwazyjnych operacji chirurgicznych na rzecz szybkich i skutecznych metod odzyskiwania intymnego piękna.

Naturalność w medycynie estetycznej

Niekiedy by poprawić wygląd czy nadać mu idealny wizerunek niezbędne jest stosowanie implantów i uzupełnień. Jednak najlepsi eksperci odchodzą od takich teknik, zastępując sztuczne wypełniacze naturalnymi, co sprawia, że niezwykle trudno jest odróżnić dzieło ich rąk od tego, co stworzyła natura. Na przykład w katowickim Centrum DER-MED korektę nosa przeprowadzić można poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmach żywych, także człowieka. Kwas hialuronowy można wykorzystać także do wypełniania zmarszczek czy poprawy owalu twarzy, dzięki czemu efekty zabiegów są niezwykle naturalne, a sam zabieg bezpieczny. O piękną młodą skórę można zadbać także poprzez zastosowanie tzw. wampirzego liftingu, czyli mezoterapii wykorzystującej własne osocze pacjenta.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Medycyna estetyczna stawia w dzisiejszych czasach przede wszystkim na zachowanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego nowoczesne urządzenia minimalizują liczbę przeciwwskazań i skutków ubocznych na rzecz komfortu i bezpieczeństwa. Profesjonalne kliniki przed każdym zabiegiem przeprowadzają konsultację wstępną, podczas której pacjent dowiaduje się niezbędnych informacji o przebiegu zabiegu, a lekarz kwalifikuje (lub nie) pacjentów do zabiegu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kliniki takie jak katowickie Centrum DER-MED dbają o jak najwyższy poziom usług i bezproblemowy kontakt ze swoimi pacjentami, dlatego zapisów na konsultacje dokonywać można poprzez stronę internetową, na której w sposób jasny i przejrzysty opisane zostały wszystkie dostępne zabiegi oraz wskazane zostały ich przewidywane koszty. Dla zachowania jak najwyższej jakości usług można także zajrzeć do zakładki “opinie”, gdzie inni pacjenci dzielą się swoim doświadczeniem w zakresie usług oferowanych przez Centrum DER-MED z innymi.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.