Nie przepadasz za wykonywaniem makijażu? Możesz świetnie wyglądać bez niego!

Marta Szydełko
10.09.2018

W mediach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie, obserwujemy nową modę. Gwiazdy i influencerki pokazują się na zdjęciach bez grama makijażu, aby w ten sposób uwiarygodnić swoją naturalną urodę. Makijaż wcale nie jest jedyną receptą na olśniewający wygląd. Jeśli nie lubisz się malować lub po prostu nie masz na to czasu, możesz zrezygnować z makijażu i wciąż prezentować się świetnie. Dopilnuj jednak kilku szczegółów.

Zadbana cera

Jest warta 100 razy więcej niż nawet najlepszy makijaż. Możesz śmiało pokazywać się bez grama „tapety”, ale tylko pod warunkiem, że Twoja cera nie jest żywym katalogiem problemów skórnych. Aby osiągnąć taki efekt, musisz regularnie odwiedzać salon kosmetyczny i poddawać się podstawowym zabiegom regenerującym. Złuszczanie, oczyszczanie, nawilżanie – bez tego ani rusz.

Oczywiście największy wpływ na wygląd Twojej cery ma codzienna pielęgnacja. Stosuj dobre kremy, wypróbuj kilka domowych metod oczyszczania, dbaj też o zdrową dietę, która powinna być bogata w produkty roślinne (źródło witamin i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, odpowiadających za piękny wygląd cery).

Dobrze dobrana fryzura

Nie oszczędzaj na fryzjerze. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej obecnej fryzury, być może przyszedł czas, aby wydać nieco więcej, ale skorzystać z umiejętności profesjonalnego stylisty? Fachowiec bez problemu dobierze idealną fryzurę do kształtu Twojej twarzy, koloru oczu oraz osobowości.

Zadbane włosy skutecznie odwracają uwagę od nieumalowanej twarzy, a wręcz podkreślają jej naturalne rysy. Nosząc fajną fryzurę udowodnisz, że wygląd wcale nie jest Ci obojętny, ale do osiągnięcia zachwycającego efektu nie potrzebujesz kosmetyków do makijażu.

Odpowiednia stylizacja

To ubiór ma decydujący wpływ na Twój wygląd, dlatego rezygnując z makijażu musisz szczególnie zadbać o skompletowanie efektownej, przemyślanej garderoby. Uważnie dobieraj stylizacje do okazji, aby swoim strojem podkreślić nie tylko naturalne walory urody, ale też komunikować własną pozycję zawodową. Jest to szczególnie ważne w relacjach biznesowych.

Brwi pod kontrolą

Nieumalowana kobieta wcale nie musi wyglądać na zaniedbaną. Pod warunkiem, że pilnuje istotnych szczegółów wpływających na odbiór jej twarzy przez otoczenie. Tutaj szczególną uwagę musisz zwrócić na brwi. Regularnie odwiedzaj kosmetyczkę, która wyrówna ich kształt. Możesz to też robić samodzielnie, ale jednak wymaga to odrobiny wprawy i cierpliwości.

A jeśli rezygnacja z makijażu wynika u Ciebie wyłącznie z braku czasu, to poważnie rozważ zainwestowanie w zabieg makijażu permanentnego. To zagwarantuje Ci piękny wygląd bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na poranną toaletę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.