O czym powinnaś pamiętać kupując krem do twarzy?

Piotr Kowalczyk
18.01.2021

Krem do twarzy jest podstawowym kosmetykiem, który znajduje się w łazience chyba każdej kobiety. Korzystamy z niego w celu zregenerowania cery po ciężkim dniu (krem na noc) oraz ochrony skóry twarzy przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi (krem na dzień). Pamiętaj jednak, że krem kremowi nierówny. Zanim sięgniesz po konkretny kosmetyk, powinnaś dokładnie przeanalizować ten zakup pod różnymi kątami. O czym warto tutaj pamiętać? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

INCI

Czyli inaczej pełny skład kosmetyku. Producenci mają obowiązek podać go na opakowaniu i nie pomijać w nim niczego, choćby stężenie danego produktu było minimalne. Czytając skład zwróć uwagę na to, czy kosmetyk nie zawiera sztucznych dodatków, jak silikony czy parabeny. Pamiętaj również, że skład nie jest podawany losowo. Im bliżej początku znajduje się dany składnik, tym jest go więcej.

Wygląd opakowania

Być może o tym nie wiesz, ale najlepsze kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach zawsze są zamknięte w ciemnym opakowaniu, a aplikuje się je pipetą. Dlaczego? Ponieważ zawarte w nich substancje czynne są bardzo wrażliwe na promieniowanie słoneczne, pod wpływem którego po prostu się rozpadają. Jeśli więc widzisz, że jakiś krem jest dostępny w przezroczystym opakowaniu, to nie wróży to niczego dobrego.

Nie daj się nabrać na marketing

Każdy producent kremu do twarzy stosuje różne sztuczki, które mają nas przekonać do zakupu. Te najpopularniejsze to:

  • Krem na dzień i noc
  • Krem dla skóry twarzy w określonym wieku (np. 30+)
  • Krem o działaniu przeciwzmarszczkowym
  • Krem dla określonego rodzaju cery (np. suchej)

Traktuj te deklaracje z przymrużeniem oka. Dużo ważniejszy jest skład kremu, który mówi wszystko zarówno o jego przeznaczeniu, jak i jakości.

Uwaga na podróbki

Nie bez znaczenia jest również to, gdzie kupujesz krem do twarzy. Musisz zdawać sobie sprawę, że branża kosmetyczna jest szczególnie dotknięta procederem podrabiania produktów. Fałszywki można kupić przede wszystkim w Internecie. Sygnałem ostrzegawczym jest podejrzanie niska cena. Chcąc uniknąć kłopotów, wyrzucania pieniędzy w błoto, a przede wszystkim nie ryzykować swoim zdrowiem, powinnaś kupować krem do twarzy w sprawdzonym miejscu – najlepiej w aptece.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.