Praca w domu a dbanie o skórę: podstawowe porady kosmetologiczne

Maciej Piwowski
21.01.2021

Jeśli z wyboru lub z przymusu pracujesz z domu, to na pewno dobrze wiesz, że na dłuższą metę jest to dość uciążliwe. Praca zdalna niestety sprzyja nadwadze, bo dużo mniej się ruszamy i czujemy ciągłą pokusę podjadania. Do tego dochodzi ograniczenie kontaktu z ludźmi, co negatywnie odbija się na psychice. Cierpi również Twoja skóra, choć mogłoby się wydawać, że domowe warunki bardzo jej sprzyjają (znane środowisko, mniejsze narażenie na niekorzystne czynniki, jak kurz czy gwałtowne zmiany temperatury). W naszym poradniku znajdziesz kilka kosmetologicznych wskazówek, które pomogą Ci lepiej zadbać o skórę w okresie pracy zdalnej.

Regularne i intensywne nawilżanie

Pracując w domu jesteś szczególnie narażona na problem przesuszonej skóry. Jest to spowodowane tym, że w przeciętnym mieszkaniu czy nawet domu jednorodzinnym panuje bardzo niska wilgotność powietrza. Dlatego zaraz po porannej toalecie użyj kremu nawilżającego, a w ciągu dnia regularnie nawilżaj dłonie np. olejkiem czy także kremem.

Nie unikaj wychodzenia na świeże powietrze

Na pewno znajdziesz chwilę, aby przespacerować się po okolicy, posiedzieć na balkonie czy wyjść do przydomowego ogrodu. To bardzo ważne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak również dla kondycji Twojej skóry. Świeże powietrze oraz promieniowanie słoneczne w rozsądnej dawce mają zbawienny wpływ na produkcję i przyswajanie witamin.

Kąpiele parafinowe dla dłoni

Najbardziej narażone na negatywne skutki pracy zdalnej są właśnie dłonie – intensywnie je eksploatujemy pisząc na klawiaturze, używając myszki, dotykając różnych przedmiotów. Dlatego minimum 2-3 razy w tygodniu powinnaś zafundować swoim dłoniom kąpiel parafinową, która ma rewelacyjne właściwości nawilżające. Pomoże Ci również lepiej zadbać o paznokcie.

Domowe peelingi

W domowych warunkach z powodzeniem możesz wykonać prosty i przy tym bardzo skuteczny peeling ciała. Przyda się on szczególnie Twoim pośladkom i udom – długie siedzenie przy biurku jest czynnikiem wywołującym m.in. cellulit i powstawanie nieestetycznych krostek. Do wykonania peelingu świetnie nadają się chociażby fusy z kawy (najlepiej z ekspresu) czy gruba sól morska. Użyj rękawicy kosmetycznej i w czasie kąpieli intensywnie pocieraj skórę w newralgicznych miejscach, nie zapominając o dokładnym spłukaniu i nałożeniu balsamu łagodzącego podrażnienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.