Romans z żonatym mężczyzną? Lepiej sobie daruj!

Piotr Kowalczyk
29.03.2023

Wiemy, że czasami trudno jest opanować emocje, zwłaszcza tak silne jak zauroczenie czy wręcz zakochanie. Faktem jest natomiast, że wdawanie się w romans z żonatym mężczyzną to prosta droga do poważnych kłopotów. Zanim ulegniesz pokusie, to dobrze się nad tym zastanów i zaufaj swojemu rozumowi. Oto kilka powodów, dla których romansowanie z żonatym prawdopodobnie źle się skończy.

Nie chcesz mieć na sumieniu czyjegoś małżeństwa

Uwierz, że świadomość bycia powodem zakończenia czyjegoś małżeństwa, to nic przyjemnego. Nawet jeśli potencjalny kochanek zapewnia Cię, że nie jest szczęśliwy z żoną i chce się rozwieść, to ostatecznie wina zawsze spadnie na Ciebie. Jesteś na to przygotowana?

Dzieci – to je najmocniej zranisz

Jeśli w małżeństwie są dzieci, to trzymaj się od takiego układu z daleka. Rozbicie rodziny jest szalenie obciążające psychicznie. To dzieci najbardziej cierpią w wyniku romansu taty, który nie może im też poświęcać tak dużo czasu, jakby chciał – w końcu musi go dzielić między rodzinę a kochankę.

Zawsze będziesz na drugim miejscu

Nie licz na to, że będąc kochanką znajdziesz się na szczycie listy priorytetów swojego partnera. Dopóki ma rodzinę, dopóty to ona będzie najważniejsza. Święta, uroczystości rodzinne, ważne wydarzenia, wakacje – wszystkie te okazje przejdą Ci koło nosa, ponieważ są zarezerwowane dla najbliższych, a to kryterium spełniają przede wszystkim własne dzieci.

Gwarantowane poczucie winy

Prędzej czy później do głosu zacznie dochodzić rozum i sumienie. Zaczniesz się zastanawiać, czy dobrze robisz, czy ten związek do czegokolwiek zmierza, czy na pewno nie wyrządzasz nikomu krzywdy. W takiej atmosferze trudno jest osiągnąć pełne szczęście – i na tym tle z pewnością będą się pojawiać konflikty z kochankiem.

Strach, ukrywanie się, życie w ciągłej niepewności

Wyobraź sobie, że jesteś w związku z facetem, z którym nie możesz wyjść na miasto, zaprosić go do domu, poznać jego rodziców itd. Nieprzyjemna wizja, prawda? Tymczasem tak właśnie wygląda życie kochanki, która funkcjonuje w nieustannej niepewności i nie może snuć żadnych sensownych planów na przyszłość.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie