Serum z witaminą C – dla kogo?

Piotr Kowalczyk
02.08.2019

Kuracja z wykorzystaniem witaminy C niesie za sobą wiele pozytywnych zjawisk, które można zauważyć na skórze twarzy oraz innych partii ciała. Wyróżnia się wśród nich spłycenie zmarszczek, nawilżenie skóry oraz pomniejszenie widocznych przebarwień i rumienia.

Serum z witaminą C – charakterystyka

Od wielu lat znamy pozytywne efekty działania witaminy C, która używana jest również z kosmetykach. Jednakże, aby zauważyć pozytywne efekty z nią związane należy dokładnie prześledzić skład potencjalnego kremu bądź innego środka stosowanego na twarz. Jest to związane z tym, że mimo iż występuje ona w ogromnej ilości kosmetyków, jej ilość pozostawia wiele do życzenia. Z reguły zostaje tylko wspomniane, że witamina C znajduje się w składzie, jest wymieniona jako jeden ze składników. Ile jej jest oraz czy jest dobrej jakości, te pytania niestety w większości przypadków pozostają bez odpowiedzi. W związku z tym człowiek nie jest w stanie ocenić czy dany produkt spełni stawiane przed nim wymagania, nie wiadomo czy w ogólne zadziała.

Serum z witaminą C – na co zwracać uwagę?

Przed nabyciem kosmetyku należy sprawdzić jego skład, aby upewnić się, że nie wyrzucamy pieniędzy w błoto. Jeśli zależy nam na zauważeniu pozytywnego działania witaminy C, kosmetyk musi zawierać minimum 5% omawianej witaminy. Jeśli zawartość jest 15 do nawet 20%, efekty będą widoczne zdecydowanie szybciej, mimo iż wiele osób nie toleruje tak dużego stężenia i może się nabawić negatywnych skutków ubocznych. Nabycie serum z witaminą C wymaga wiele od jego właścicielki. Przede wszystkim chodzi o to, że kiedy ma do czynienia ze światłem – utlenia się, a w trakcie kontaktu z wodą, traci właściwości. W związku z tym należy się upewnić, że serum ma postać olejkową bądź bezwonną, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że produkt nie trafi do kosza zanim zostanie wykorzystany. Należy zwrócić uwagę na opakowanie w jakim znajduje się serum. Najbardziej pożądana forma to butelka z pompką, gdyż zapobiega przedostawaniu się tlenu. Z kolei w sytuacji zastosowania szkła, nie może być ono kolorowe, ale musi być przezroczyste.

Nie tylko w trakcie zakupów trzeba mieć się na baczności. Tak samo sytuacja przedstawia się, kiedy środek jest używany. Jeśli zmieni kolor, a mianowicie z jasnego, przezroczystego zmieni się w pomarańczowy, albo zacznie wydzielać jakiś zapach, konieczne jest natychmiastowe pozbycie się produktu, gdyż nie można go już nakładać ani na skórę twarzy, ani na jakąkolwiek inną partię ciała.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.