Większość współczesnych zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych umożliwia osiągnięcie znakomitych rezultatów, włącznie z wygładzeniem zmarszczek czy pozbyciem się drobnych defektów dermatologicznych. Niewiele z nich może się jednak równać z sonoforezą. To absolutny hit w profesjonalnych gabinetach. Trudno się dziwić, skoro wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby „odmłodnieć” o kilka lat. Dowiedz się, na czym właściwie polega ten zabieg.
Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Pozwalają one rozbijać komórki skóry, dzięki czemu substancje odżywcze zawarte w kosmetykach stosowanych podczas zabiegu mogą bez problemu wnikać w głębokie warstwy ciała. Tego efektu nie da się osiągnąć poprzez tradycyjne wcieranie czy wklepywanie nawet najlepszych kosmetyków.
Zabieg sonoforezy najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi oraz dekolcie, a więc tam, gdzie najszybciej widać pierwsze oznaki starzenia. Pozwala on nie tylko spłycić zmarszczki, ale też wygładzić cellulit, zredukować drobne blizny oraz wyrównać koloryt skóry. W niektórych gabinetach można się spotkać z propozycją wykonania sonoforezy na udach i pośladach, co także daje bardzo dobre efekty.
Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny – w trakcie można czuć jedynie drobne wibracje, łaskotanie i przyjemne ciepło. Sonoforeza przeciętnie zajmuje około 15 minut. Zaraz po zabiegu można wrócić do domu, nie trzeba przechodzić żadnej rekonwalescencji, choć warto przez około dobę chronić skórę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Sonoforeza nie jest drogim zabiegiem kosmetycznym. W zależności od klasy gabinetu czy salonu za jedną sesję trzeba zapłacić około 50-70 złotych. Zabieg można powtarzać co 2-3 tygodnie, a więc nie jest to bardzo duży wydatek – szczególnie biorąc pod uwagę znakomite efekty.
Warto wiedzieć
Na rynku są dostępne aparaty do wykonywania sonoforezy w domu – kosztują około 150-200 złotych, a ich obsługa nie jest wcale skomplikowana. To ciekawa alternatywa dla tych pań, które nie mają czasu na chodzenie do kosmetyczki.
Sonoforeza nie jest zabiegiem dla każdego. Nie mogą się mu poddać osoby mające w ciele metalowe implanty czy inne elementy z metalu (np. rozrusznik serca), kobiety w ciąży i karmiące piersią, chorujące na nowotwór, stwardnienie rozsiane, nerwicę, choroby układu krążenia, epilepsję, po operacyjnym usunięciu guzów, a także kobiety w pierwszych dwóch dniach miesiączki.