Spray UV do włosów – dlaczego i kiedy warto z niego korzystać?

Maciej Piwowski
03.08.2022

Każda z nas wie, jak ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym. Czy jednak słyszałaś, że istnieją także specjalne spraye do włosów, które pełnią podobną funkcję jak kremy do opalania? Spray UV to Twój sprzymierzeniec w walce o zdrowe, przyjemne w dotyku włosy, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Ochrona włosów przed promieniowaniem słonecznym jest bardzo wskazana

Włosy, podobnie jak skóra, wymagają zabezpieczenia przed promieniowaniem słonecznym. Skutecznie robi to kapelusz czy czapka, ale umówmy się: która z nas za każdym razem chroni głowę takim nakryciem przed wyjściem z domu? Poza tym noszenie czapki/kapelusza w czasie upalnej pogody może spowodować przegrzanie włosów i skóry głowy.

Dużo lepszym wyborem jest więc spray UV w formie mgiełki, który dokładnie pokrywa pasma i zabezpiecza je przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego.

Użyj sprayu przed każdą dłuższą ekspozycją na słońce

Spray UV do włosów będzie skuteczny wyłącznie wtedy, gdy będziesz go używać. Jednorazowa aplikacja to zdecydowanie za mało. Jeśli planujesz dłuższy pobyt na świeżym powietrzu przy dużym nasłonecznieniu (niekoniecznie w upale), to za każdym razem sięgnij po spray.

Aplikację należy powtarzać co około 2 godziny. Spokojnie, spray nie tłuści i nie brudzi włosów, wręcz poprawia ich wygląd, delikatnie unosząc u nasady i ułatwiając ich układanie. Na rynku znajdziesz spraye w wielu wariantach zapachowych.

Must have podczas wakacji

Jeśli właśnie pakujesz kosmetyczkę na wakacyjny wyjazd, to nie powinno w niej zabraknąć sprayu UV. Jednym z głównych powodów, dla których po urlopie w ciepłych krajach Twoje włosy wyglądają tragicznie jest właśnie brak ochrony przed promieniowaniem słonecznym, które w nadmiarze jest szkodliwe dla Twoich pasm.

Sprayu używaj przed każdym wyjściem na plażę, przed zwiedzaniem w słoneczny dzień, przed leżakowaniem nad basenem, pamiętając o powtórnej aplikacji po około 2 godzinach i po każdej kąpieli.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.