Szczotka prostująca zamiast prostownicy? Poznaj jej zalety i wady

Piotr Kowalczyk
04.04.2022

Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, natomiast za nimi nie przepadasz, to na pewno od lat stosujesz prostownicę. To świetny sposób na to, aby zyskać idealnie gładkie pasma. Cena może być jednak wysoka – częste prostowanie włosów przyczynia się do pogorszenia ich stanu, może również grozić przypaleniem końcówek i przesuszeniem kosmyków. Dlatego coraz więcej pań sięga po alternatywę w postaci szczotki prostującej. Wystarczy ją podłączyć do prądu, aby uzyskać zbliżony efekt. Poznaj zalety i wady takiej szczotki.

Dlaczego warto sięgnąć po szczotkę prostującą?

Przede wszystkim dlatego, że jest o wiele bezpieczniejsza dla włosów w porównaniu z klasyczną prostownicą. Wszystko za sprawą niższej temperatury oddziałującej na pasma. Szczotka skutecznie prostuje kosmyki, natomiast nie niesie ze sobą takiego ryzyka ich przypalenia jak w przypadku prostownicy z rozgrzanymi płytkami.

Stosowanie szczotki prostującej jest dobrą propozycją dla pań mających cienkie, łamliwe włosy. Dlaczego? Ponieważ szczotka nie powoduje aż tak intensywnego odparowywania wody z włosów, dzięki czemu nie prowadzi do ich skrajnego przesuszenia.

Używanie szczotki jest również wygodniejsze, szybsze i bezpieczniejsze, ponieważ praktycznie nie występuje tutaj ryzyko poparzenia się. To bardzo dobry wybór dla pań, które rano chcą tylko z grubsza wygładzić pasma i przy okazji je rozczesać.

Wady szczotki prostującej

Nie ma się co oszukiwać: szczotka prostująca nie jest idealnym zamiennikiem prostownicy. Niższa temperatura powoduje, że nie uda się przy jej pomocy perfekcyjnie wygładzić pasm, szczególnie tych mocno kręconych i długich.

Szczotka nie przyniesie spodziewanego efektu również przy włosach grubych, gęstych i opornych na prostowanie nawet przy użyciu klasycznej prostownicy. W takim przypadku jej zakup będzie więc wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Warto także wspomnieć o tym, że szczotka nie sprawdza się do uzyskania efektu perfekcyjnej gładkości pasm. To wybór raczej tylko dla pań, które chcą delikatnie rozprostować naturalne fale, natomiast nie stworzyć doskonałą fryzurę na wielkie wyjście – tutaj prostownica wciąż pozostaje bezkonkurencyjna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.