Szybkie sposoby na oklapnięte włosy. Jak je unieść u nasady?

Piotr Kowalczyk
02.07.2021

Oklapnięte włosy to dość częsty problem, z jakim borykają się nie tylko posiadaczki naturalnie dość cienkich i słabych pasm. Szczególnie zimą, gdy nosimy czapki i szale, włosy potrafią oklapnąć nawet pomimo wcześniejszej sumiennej stylizacji. Jak szybko pozbyć się tego nieestetycznego efektu? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Te najciekawsze wymieniamy w naszym poradniku.

Masaż głowy

Będziesz zaskoczona, jak ta prosta czynność uniesie Twoje włosy u nasady. Masaż głowy możesz wykonać w dowolnym miejscu, np. robiąc sobie przerwę od pracy przy komputerze czy oglądając telewizję. Wystarczy przez kilka minut delikatnie pocierać końcówkami palców skórę głowy, lekką ją dociskając. Poprawia to ukrwienie, relaksuje, a tym samym usprawnia odżywianie cebulek włosowych, dzięki czemu włosy powinny się podnieść.

Suchy szampon

Jest to bardzo skuteczny sposób na oklapnięte, a przy tym wyglądające na nieświeże włosy. Jeśli szykujesz się do wyjścia i nie masz już czasu, by umyć głowę w tradycyjny sposób, sięgnij po suchy szampon, który w ciągu kilku chwil przywróci Twoim pasmom estetyczny wygląd. Pamiętaj jednak, że ten produkt nie jest zamiennikiem klasycznego szamponu – można go używać tylko od czasu do czasu, a na koniec dnia i tak warto umyć głowę pod prysznicem.

Suszarka

To urządzenie jest niezawodne, gdy trzeba szybko unieść włosy u nasady. Chwyć za suszarkę, najlepiej z dyfuzorem i ustaw średnio ciepły nawiew. Następnie pochyl się tak, aby Twoje włosy mogły swobodnie opadać. Teraz weź szczotkę z miękkim włosiem i delikatnie przeczesuj pasma, jednocześnie traktując je ciepłym powietrzem. Możesz również pomagać sobie palcami. Na koniec przyjmij normalną pozycję i ułóż fryzurę, ale tym razem ustaw chłodny nawiew. Jeśli Twoja suszarka ma funkcję jonizacji, to koniecznie z niej skorzystaj – dzięki temu włosy nie będą się elektryzować.

Prostownica

Również jest bardzo przydatna, gdy chcesz unieść włosy u nasady i pozbyć się brzydkiego efektu oklapnięcia. Rozgrzej prostownicę i dla bezpieczeństwa nałóż na płytki środek chroniący kosmyki przed wysoką temperaturą. Następnie po kolei chwytaj pasma włosów i przeciągaj po nich prostownicą, ale nie ku dołowi, ale ku górze. Ten prosty zabieg wyraźnie zwiększy objętość Twojej fryzury.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.