Uwaga na nieprofesjonalnie wykonaną hybrydę! Na to zwróć uwagę w gabinecie kosmetycznym

Mateusz Nowak
14.05.2018

Paznokcie hybrydowe prezentują się wyjątkowo efektownie, a do tego są bardzo trwałe. Nic dziwnego, że tysiące pań decydują się na ten zabieg i poddają mu regularnie. Jeśli chcesz pójść w ich ślady i szykujesz się do wykonania pierwszej hybrydy w życiu, najpierw przeczytaj nasz poradnik. Wskazujemy w nim typowe błędy, jakie często popełniają niedoświadczone kosmetyczki. Koniecznie zwróć na nie uwagę!

Zbyt mocno spiłowana płytka paznokcia

Kosmetyczka musi delikatnie spiłować płytkę, aby zapewnić lepszą przyczepność lakieru. Należy to jednak zrobić umiejętnie. Wiele początkujących czy po prostu nieoduczonych kosmetyczek zbyt mocno spiłowuje płytkę, czym sprawia klientce ból i gwarantuje jej duży dyskomfort podczas noszenia hybrydy.

Najgorsze jest jednak to, że po zdjęciu lakieru płytki paznokci będą wyglądać strasznie i przywrócenie ich do względnego ładu zajmie bardzo dużo czasu. Jeśli więc kosmetyczka zbyt zapalczywie zabierze się do piłowania, przerwij jej i najlepiej podziękuj za dalszy zabieg.

Zbyt mocno wycięte skórki

Kolejny często popełniany błąd. Wycięcie skórek jest konieczne, ponieważ pozwala nadać paznokciom równy, efektowny kształt. Doświadczone kosmetyczki zawsze najpierw zmiękczają skórki i odginają je szpatułką. Te, którym się spieszy, od razu zabierają się do wycinania, co może skutkować zbyt dużym ubytkiem skórek.

Efekt jest taki, że na powierzchni dłoni tworzą się brzydkie rany, które mogą krwawić, a przede wszystkim są narażone na kontakt z zarazkami. Nietrudno wtedy o problematyczną infekcję, która może wymagać nawet długiego i kosztownego leczenia.

Zbyt długie naświetlanie

Aby utwardzić lakier hybrydowy niezbędne jest umieszczenie paznokci pod lampą UV. Emitowane przez nią światło jest niestety szkodliwe dla skóry. Od pewnego czasu dużo mówi się na temat ogromnego wzrostu ryzyka zachorowania na czerniaka przez panie, które regularnie poddają się zabiegowi manicure hybrydowego.

Wiele początkujących kosmetyczek nie wie, jaki powinien być optymalny czas naświetlania. W niektórych salonach stosuje się także przestarzałe lampy, przez co dłonie są narażone na zbyt długi kontakt ze szkodliwym promieniowaniem.

Jest jeszcze jeden typowy błąd, który niedoświadczone kosmetyczki popełniają podczas usuwania hybrydy. Mamy tutaj na myśli jej odrywanie od płytki paznokcia. Nigdy się na to nie zgadzaj, zażądaj użycia acetonu lub spiłowania lakieru. W ten sposób uchronisz swoje paznokcie przed znacznym osłabieniem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.