Wybielanie zębów – dlaczego warto?

Marek Szydełko
29.06.2021

Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Można się mu poddać w profesjonalnym gabinecie, który zadba nie tylko o bardzo dobry efekt końcowy, ale także bezpieczeństwo szkliwa. Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z wybielania zębów, to w naszym poradniku znajdziesz kilka argumentów na TAK.

Większa pewność siebie

Jeśli obecnie starasz się ukrywać swoje zęby, nie zdarza Ci się śmiać do rozpuku i szeroko uśmiechać na zdjęciach, to czas najwyższy coś z tym zrobić. Pożółkłe, przebarwione zęby z pewnością nie są Twoim sprzymierzeńcem, a szkoda, ponieważ powinny być atutem Twojej urody. Spokojnie można sobie z tym poradzić właśnie poprzez zabieg wybielania.

Wybielone, piękne zęby dodadzą Ci pewności siebie. Sama się przekonasz, że zaczniesz chętniej je pokazywać, uśmiechanie się do innych nie będzie już stanowić dla Ciebie problemu, na czym zyska też ogólna uroda Twojej twarzy.

Rada

Pamiętaj, że taki efekt zapewni Ci wyłącznie profesjonalny zabieg wybielania. Nie licz na spektakularne rezultaty osiągnięte przy pomocy pasty wybielającej.

Pozbycie się nieestetycznych przebarwień

Pożółkłe zęby są nie tylko problemem estetycznym. Pojawiające się na nich przebarwienia mogą również maskować ewidentne schorzenia stomatologiczne, w tym uszkodzenie szkliwa czy nawet rozwijającą się próchnicę. Dlatego wybielaniu zębów warto się poddać także z przyczyn czysto zdrowotnych.

Jeśli masz ładne zęby, na których widać jednak przebarwienia, to nie powinnaś zwlekać z poddaniem się wybielaniu w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Takie zmiany można dość łatwo usunąć na wczesnym etapie, dzięki czemu sam zabieg będzie też niedrogi.

Diametralna poprawa wyglądu zębów

Idealnie białe zęby wcale nie są zarezerwowane tylko dla gwiazd wielkiego ekranu czy osób, które stać na wykonanie licówek (nie wspominając już o zupełnie nowych zębach). Ty także możesz sobie na to pozwolić, ponieważ zabieg wybielania, w zależności od zakresu pracy ora zużytej technologii, kosztuje od około 300 do 1500 złotych. Nie jest to zatem majątek, zwłaszcza biorąc pod uwagę ewidentne korzyści wynikające z wybielenia zębów, które opisaliśmy w naszym poradniku.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.