Wydajesz fortunę na kosmetyki, ale wciąż narzekasz na urodę? Poznaj przyczyny!

Nikt jeszcze nie stworzył cudownego kosmetyku, który zagwarantowałby każdej z nas promienną urodę o dowolnej porze dnia i nocy. Nie łudź się, że to co mówią w reklamach sprawdza się w stosunku 1 do 1. O urodę trzeba dbać nie tylko przy pomocy drogich kosmetyków, ale także kierując się prostymi zasadami higieny życia. Wiele z nas w codziennej gonitwie o nich zapomina, a to negatywnie odbija się na naszym wyglądzie. Pora więc przypomnieć sobie te najważniejsze zasady i zacząć się do nich stosować!

Sen, sen i jeszcze raz sen!

Śpisz po 5-6 godzin na dobę? To zdecydowanie za krótko! Niewyspana narzekasz na złe samopoczucie, jesteś wiecznie rozdrażniona, masz wrażenie, że ciągle się spieszyć i za niczym nie nadążasz. Widocznym efektem braku snu jest również pogorszenie Twojego wyglądu. Choćbyś nakładała na twarz centymetr podkładu, to i tak nie oszukasz organizmu. Niewyspane ciało i umysł powodują, że czujesz się źle, masz gorsze krążenie, Twoja skóra traci sprężystość, a włosy zaczynają wypadać.

Zdrowy sen jest absolutną podstawą dbania o urodę. Oczywiście mało która z nas może sobie pozwolić na wylegiwanie się do południa. Jednak nie o to tutaj chodzi. Nieprzerwany sen powinien trwać przynajmniej 7 godzin (najlepiej 8-9). Jeśli musisz rano wcześnie wstać, to naprawdę odpuść sobie serial czy teleturniej i połóż się spać np. o 21:00.

Za dużo chemii

Nawet kosmetyki z wysokiej półki bazują na chemicznych półproduktach, dlatego powinnaś ograniczyć częstotliwość ich stosowania. Dotyczy to przede wszystkim wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych, jak szampony (szczególnie tzw. suche) czy balsamy. Zamiast sięgać po takie specyfiki przypomnij sobie o sposobach naszych mam i babć, które przecież znacznie rzadziej narzekały na urodę (a nie miały łatwiejszego życia).

Jest mnóstwo prostych przepisów na zrobienie domowych kosmetyków z naturalnych składników, które nie podrażniają skóry, nie obciążają włosów i świetnie radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń czy martwego naskórka. Poszukaj ich w Internecie pod hasłami: „naturalna płukanka do włosów” czy „domowy balsam do ciała”.

Stres

Łatwo byłoby napisać, że powinnaś unikać stresu, co jest przecież praktycznie niemożliwe we współczesnym świecie. Możesz natomiast zrobić wiele, ale znacznie skuteczniej radzić sobie z uwalnianiem złych emocji, które nagromadziły się w Tobie w ciągu dnia.

Podstawą jest aktywność fizyczna. Zamiast siadać przed telewizorem i narzekać, że masz głupiego szefa, idź na spacer, pobiegaj, przejedź się na rowerze. Przekonasz się, że szybko wejdzie Ci to w nawyk i nie będziesz już sobie wyobrażać życia bez uprawiania sportu.

A na koniec zostawiliśmy sobie najprzyjemniejszy sposób dbania o urodę bez pomocy drogich kosmetyków. To oczywiście seks. Nie odmawiaj go sobie, bo jest gwarancją szczęścia i pięknego wyglądu!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.