Zabieg ujędrniający Ultraformer III – skuteczna pomoc w odchudzaniu!

Marek Szydełko
23.08.2019

Nie jesteś osobą otyłą, ale masz kilka mankamentów sylwetki, z którymi nie radzi sobie żadna dieta ani ćwiczenia? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odchudzanie i aktywność fizyczną połączyć ze skutecznym zabiegiem medycyny estetycznej. Jeśli Twoim problemem są miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej i oporny cellulit, najlepiej poradzi sobie z nimi nowoczesny zabieg Ultraformer III, który w źródło problemu wysyła skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków.

Ultraformer III – na czym polega jego innowacyjność?

Ultraformer III to system zabiegowy, który wykorzystuje technologię HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową. Ten innowacyjny zabieg ujędrniający, wykonywany m.in. w klinice Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, służy do punktowego i w pełni kontrolowanego podgrzewania tkanek (skóry, tkanki tłuszczowej i elementów powięziowych) w celu ich regeneracji. Prowadzi to do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu oraz wzmocnienia, zagęszczenia i obkurczenia tkanek. Urządzenie Ultraformer III posiada przetworniki o różnej głębokości działania – od 1,5 do 9 mm. Wybór głębokości penetracji zależy od wieku, typu skóry i obszaru zabiegowego. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który umiejętnie dopasowuje rodzaj przetwornika do potrzeb danego pacjenta.

Przebieg zabiegu modelującego Ultraformer III

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również Ultraformer III musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Podczas rozmowy z pacjentem lekarz ustala m.in. przebieg zabiegu:

określa obszar, który zostanie poddany terapii, oraz głębokość i ilość impulsów konieczną do osiągnięcia zamierzonych efektów. Zabieg wykonywany jest po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w formie żelu. Główna część terapii polega na wielokrotnej aplikacji impulsów ultradźwiękowych za pomocą głowicy wyposażonej w odpowiednią końcówkę ujędrniającą skórę. Przeciętny czas trwania zabiegu waha się pomiędzy 30 a 120 min. 

Ultraformer III – skuteczność terapii

Efekty zabiegu są spektakularne, ale nie natychmiastowe. Narastają wraz z upływem czasu. Proces ujędrniania i odnowy zainicjowany przez urządzenie Ultraformer III trwa od 60 do 120 dni – po tym czasie widoczny jest pełen efekt zabiegu. Zadowalające rezultaty można uzyskać już po jednej sesji.

Działanie Ultraformer III wspomagające odchudzanie:

  • poprawa napięcia skóry (lifting bez skalpela),
  • ujędrnienie skóry, 
  • likwidacja nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej,
  • likwidacja tzw. „podwójnego podbródka”,
  • redukcja cellulitu.

O czym należy pamiętać po zabiegu Ultraformer III?

Po zabiegu należy przestrzegać trzech prostych zasad:

  • chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych – stosować fotoprotekcję, np. kremy z filtrem,
  • nawilżać skórę,
  • stosować zalecone przez lekarza dermokosmetyki z witaminą C.

Przez około pół godziny po zabiegu na skórze występuje rumień o niewielkim stopniu nasilenia. W niektórych przypadkach może też pojawić się niewielki obrzęk (ustępuje po 2-3 dniach) czy zasinienia (utrzymują się przez 7-14 dni). Niezwykle rzadko, ale zdarzają się też poważniejsze powikłania: płytkie oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień (ustępują po kilku tygodniach) czy blizny zanikowe. Poza tym Ultraformer III jest zabiegiem nieinwazyjnym o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa.

Zainteresował Cię zabieg Ultraformer III? Dowiedz się o nim więcej: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/hifu-ultraformer-lifting-modelowanie-sylwetki/

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.