Zagęszczanie rzęs – czy to dobry pomysł?

Zagęszczanie rzęs jest jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających wykonywanych w salonach kosmetycznych. Wiele pań marzy o tym, aby mieć duże, wyraziste oczy, a gęste rzęsy bardzo w tym pomagają. Zabieg zagęszczania wbrew pozorom nie jest taki prosty, a podczas jego wykonywania kilka rzeczy może pójść nie tak. Na jaką metodę powinnaś się zdecydować? Na co uważać? Przeczytaj.

Najpopularniejsze metody zagęszczania rzęs

Hitem w salonach kosmetycznych od kilku lat jest zagęszczanie rzęs metodą 1:1. Na czym ona polega? Kosmetyczka przy pomocy specjalnego kleju łączy syntetyczną rzęsę z naturalną – jedna po drugiej. Dzięki temu efekt zagęszczenia jest najbardziej naturalny i efektowny. Zabieg oczywiście jest czasochłonny – trwa około 2 godziny i wymaga od kosmetyczki ogromnej precyzji oraz cierpliwości. Przeprowadza się go na zamkniętych powiekach.

Warto wiedzieć

Zaletą tej metody jest jej trwałość. Efekt zagęszczonych rzęs utrzymuje się nawet przez 3 miesiące, choć co kilka tygodni trzeba uzupełnić syntetyczne rzęsy.

Inną często stosowaną metodą jest przyklejanie całych kępek sztucznych rzęs. Kosmetyczka przyczepia je do powieki, tuż nad linią rzęs naturalnych. Efekt zagęszczenia jest bardzo dobry, ale niestety krótkotrwały – utrzymuje się zwykle tylko przez kilkanaście godzin.

Trzecia, najprostsza metoda, polega na użyciu dobrej jakości tuszu do rzęs, a więc na wykonaniu zwykłego makijażu. Profesjonalna makijażystka potrafi zdziałać cuda, choć i w tym przypadku trudno mówić o trwałości – tusz zmywa się już po kilku godzinach.

Uwaga na higienę!

Najskuteczniejszy zabieg zagęszczania rzęs metodą 1:1 nie jest pozbawiony wad. Wykorzystywany do niego klej kosmetyczny może wywołać reakcję alergiczną. Wiele pań narzeka później na szczypanie, łzawienie, a nawet spuchnięcie powiek. Dlatego zabieg warto wykonać w dobrej klasy salonie, który nie stosuje tanich środków klejących.

Decydując się na zabieg zagęszczania rzęs pamiętaj, że musi on być przeprowadzony w bardzo higienicznych warunkach. Kosmetyczka ma obowiązek dokładnie umyć ręce i korzystać z jednorazowych rękawiczek. Podczas tego zabiegu do oka mogą dostać się bakterie, a to oznacza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego gałki ocznej.

Zagęszczanie rzęs, choć bardzo popularne, nie jest więc wcale idealnym zabiegiem. Nie każda kosmetyczka ma odpowiednie umiejętności do jego wykonania, a źle przyklejone rzęsy będą wyglądać komicznie. Dlatego jeśli koniecznie chcesz poprawić swój wygląd w ten sposób, nie oszczędzaj na jakości i wybierz renomowany salon, cieszący się dobrą opinią klientek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.