Zbyt częsta depilacja? Poznaj skuteczne sposoby na spowolnienie porostu włosków

Większość z nas nie przepada za depilacją, która nie dość, że jest czasochłonna, to jeszcze potrafi być bolesna i silnie podrażniać skórę. Golenie nóg, pach i okolic bikini jest szczególnie niekomfortowe latem, ponieważ odsłaniając więcej ciała nie możemy sobie pozwolić na bylejakość i choćby delikatny meszek. Jeśli Twoje włoski zdają się odrastać wyjątkowo szybko, możesz temu skutecznie zaradzić. Jak? Poznaj sprawdzone sposoby!

Dbaj o nawilżanie skóry podczas golenia

O wiele skuteczniejsze jest golenie z użyciem kremu. Nie dość, że depilacja jest wtedy mniej bolesna, to jeszcze dobrze nawilżona skóra umożliwia ścięcie włosków u nasady, dzięki czemu proces ich odrastania będzie trwać dłużej.

Często zmieniaj maszynkę

Przeciętna kobieta używa maszynki do golenia co najmniej 3 razy, czyli o 2 za dużo! Jak sama nazwa wskazuje, maszynka jednorazowa powinna być użyta jeden raz. Zauważ, że nowa maszynka goli o wiele skuteczniej i przy samej skórze, dzięki czemu włoski odrastają znacznie wolniej. To niewielka inwestycja w komfort.

Wykonaj peeling solny przed depilacją

Najlepiej zrób to na jeden dzień przed planowanym goleniem. Peeling solny skutecznie złuszczy naskórek, dzięki czemu odsłonią się nasady włosków. To pozwoli ogolić je przy samej skórze, a w efekcie nie będziesz musiała tak często sięgać po maszynkę.

Weź ciepły prysznic przed depilacją

Nie powinien on trwać zbyt długo, aby nie doprowadzić do pomarszczenia skóry. Biorąc prysznic usuniesz ze skóry wszystkie zabrudzenia, w tym pot, co pozwoli odsłonić włoski w całej okazałości i zgolić je na gładko.

Dbaj o nawilżenie skóry

Dobrze nawilżona skóra, szczególnie na nogach, prezentuje się bardzo efektownie, dzięki czemu nie widać tak na niej odrastających włosków. Poza tym im lepsze nawilżenie i odżywienie skóry, tym bardziej miękkie włoski, a to ułatwia ich golenie bez bolesnych podrażnień.

Rozważ trwałą depilację

Jest to rozwiązanie kosztowne, ale jeśli możesz sobie na nie pozwolić, powinnaś wziąć je pod uwagę. Trwałe usunięcie owłosienia z problematycznych miejsc rozwiąże Twój problem ze zbyt często odrastającymi włoskami, a wtedy będziesz mogła zapomnieć o wszystkich wymienionych wyżej radach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.